17. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Karīna, Gaits

Mūžs atdots mākslai

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Aprīlī kino un teātra režisors Varis Brasla svinēja apaļo 80 gadu jubileju, bet 7. maijā Valmieras teātra aktrise Ruta Birgere atzīmēja 95 mūža gadus.

Mūžs atdots mākslai

Teātra kolektīvs, apsveicot jubilārus, centies pāris rindkopās pateikt pašu būtiskāko par cilvēkiem, kuri Valmieras teātri par savu sauc gadu desmitiem. Ruta Birgere mūsu teātrī ir nospēlējusi visdažādākās lomas un to dara kopš 1950. gada. Būtībā Rutiņa, kā viņu mīļi sauc teātra kolēģu vecākā un jaunākā paaudze, uz skatuves ir jau teju 70 gadus. Ar šo skaitli visbiežāk mēra cilvēka mūžu, bet sanācis, ka cauri tik ilgam gadu lokam var atskatīties arī uz vienas mākslinieces radošu darba mūžu.

«Ja vajadzētu vienā vārdā pateikt, kas ir aktrise Ruta Birgere, tad šis vārds būtu – elite. Visaugstākā kvalitāte, izlase. Jo Ruta Birgere nāk no Latvijas pirmās brīvvalsts inteliģences aprindām ar dziļām zināšanām, plašu redzesloku un brīvi pārvaldītām svešvalodām. Jo viņa joprojām ir moža un gatava radošam darbam. Jo ikviena viņas loma, lai cik ilgu skatuves laiku aizņem, ir absolūti svarīga režisora koncepcijā un izrādes kopējā zīmējumā. Taču galvenokārt tāpēc, ka viņai piemīt trīs labākās Valmieras teātra aktieru īpašības: nepārejoša interese par teātri jebkurā izpausmē, dziļa labvēlība pret kolēģiem un profesionāla pašcieņa,» teikts teātra ļaužu sveicienā Rutiņai tik skaistajā jubilejā, kas sakrīt ar ievu un pieneņu ziedēšanas laiku.

DAUDZ LAIMES talantīgajiem un sirdsgudrajiem kolēģiem vēlējis Valmieras teātris, un sveicieniem pievienojas tūkstošiem skatītāju. Attēlā Ruta Birgere un Varis Brasla. Valmieras teātra foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
10. Maijs, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri