Mūspuses veiksmes stāsti

- 29.Augusts, 2016
Laikrakstā

Jau informējām, ka nesen notika Vidzemes plānošanas reģiona tradicionālie Vidzemnieku dārza svētki, kuros tika godināti 26 Vidzemes veiksmes stāstu varoņi — uzņēmīgi cilvēki, kas ar savu ikdienas darbu parāda, ka neatkarīgi no apstākļiem ir iespējams panākt ievērības cienīgus sasniegumus. Piedāvājam nelielu ieskatu Vidzemes plānošanas reģiona izdotajā Vidzemes veiksmes stāstu brošūrā, kur ir apraksti arī par vairākiem mūspuses uzņēmējdarbības veiksminiekiem.

No praktiskām lietām līdz mākslas darbiem — SIA «Svenne»

Par savām mājām kalējs Jurģis Sīmansons ar ģimeni sauc Burtnieku novada Jaunsvennes senatnīgo lauku sētu un Mežasvennes atjaunoto darbnīcu kompleksu. Dzimtas īpašums ar divsimtgadīgu māju nu ir ieguvis gādīgus un strādīgus saimniekus. No īsta rīdzinieka par lauku zelli kļuvis vien pirms dažiem gadiem, kad dibinājuši SIA «Svenne», taču smēdes iekārtošanas darbi sākušies jau 2004. gadā.

Augot mākslinieku ģimenē, šķitis pašsaprotami mācīties Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolā. Pats Jurģis atzīst, ka tas devis stingrus pamatus viņa turpmākajai darbībai. Tālāk sekojušas mācības Rīgas Amatniecības vidusskolā, kur kā diplomdarbs tapusi iespaidīga metāla ābele. Šis ir pirmais meistardarbs, kas darināts jaunizveidotajā smēdē.

Jurģis sācis ar rotkaļa amatu, taču tad radusies iespēja apgūt kalēja prasmes, kas aizrāvusi vairāk nekā smalko rotu darināšana. Metāls padodas tāpat kā plastilīns, tādēļ no tā var izveidot ne tikai praktiskas lietas, bet arī visdažādākos mākslas darbus. Kad Jurģis sāka darboties ar metālu, interese par to radusies arī viņa tēvam, dizaineram Mārim Sīmansonam. Iepriekš viņš vairāk strādājis ar mālu un koku — paša priekam, hobija līmenī, jo pamatdarbs saistījās ar datorgrafiku un dizaina izstrādi. Vairāku gadu laikā Māris ir radījis grāmatu vāku dizainu un noformējumu, kuru kopskaits pārsniedz divus simtus, kā arī daudz preču zīmju un logotipu. Tagad smēdē rosās abi. Tēvs vairāk ir ideju ģenerators, bet dēls — izpildītājs.

Z/S «ZILŪŽI». Tā godina saimnieku Jāni Grasbergu (no labās). Publicitātes foto

Komentāri
Pievienot komentāru