27. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Mūsējos laikam neskars...

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Kad mūsu valstī ik pa laikam brīvprātīgi piespiedu kārtā liek nomainīt kādu ikdienā nepieciešamu dokumentu it kā tāpēc, ka tas kaut kādā veidā neatbilst vispārpieņemtiem starptautiskiem (drošības) standartiem, mūs allaž pārliecina, ka tagad būsim ieguvuši savā rīcībā patiešām vispareizāko dokumentu, kuru pieņems (gandrīz) visās pasaules valstīs, kuru nekādi nevarēs viltot un kurš tai pašā laikā saturēs vispilnīgāko informāciju konkrētajam lietojumam. Izrādās, tā gan ir, gan arī nav...

Foto no baltic-ireland.ie
Foto no baltic-ireland.ie

Tūlīt pēc Sieviešu dienas Latvija saņēma mājienu no Eiropas Komisijas — tā nolēmusi nosūtīt oficiālas paziņojuma vēstules Latvijai, Itālijai, Nīderlandei un Vācijai, mudinot šīs dalībvalstis mainīt vadītāju apliecību noformējumu, ievērojot kopīgos Eiropas noteikumus. Izrādās, latvieši kopā ar itāļiem, holandiešiem un pat likumpaklausīgajiem vāciešiem esot sagrēkojuši pret Eiropas Savienības direktīvu, kas noteic uz vadītāja apliecības norādīt transportlīdzekļa vadīšanas ierobežojumus, piemēram, prasību nēsāt brilles un citu papildu informāciju.

Lai gan Latvijas Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) norāda, ka vēl nav saņemts nekāds oficiāls skaidrojums no Eiropas Komisijas, birokrātiskais mehānisms jau iedarbināts — visām četrām pieminētajām valstīm divu mēnešu laikā jāatbild uz aizrādījumu. Ja ne, Eiropas Komisija sūtīs argumentētu ziņojumu... Faktiski jebkurā gadījumā te sanāks pamatīgs dokumentu futbols. Jo nereaģēt uz Eiropas Komisijas vēstulēm nedrīkst, tas draud ar iesūdzēšanu Eiropas Savienības Tiesā.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
15. Marts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri