19. Jūlijs, 2019
Vārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna

Mudina attīstīt aizbildņu kustību

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

«Latvijā sakarā ar deinstitucionalizācijas plānu (DI) aizbildņu institūts vienkārši netiek izmantots, bet tā varētu būt Latvijā plaša sabiedriskā kustība, kur motivēti, interesanti, radoši cilvēki sniedz roku kaut vienam bērnam,» Vidzemes TV pārraidē sacīja audžumamma un Zvannieku māju saimniece Sandra Dzenīte- Cālīte. Viņa lūdza atcerēties, ka audžuģimenes un it īpaši specializētās audžuģimenes, kuras, ievērojot DI plāna noteikumus, tiks apmācītas un organizētas, būs ģimenes, kuras profesionāli darīs savu darbu.

Sandra Dzenīte-Cālīte
Sandra Dzenīte-Cālīte

«Audžuģimene — tā ir profesija. Tas ir kā būt labam bērnudārza audzinātājam, skolotājam, bet būt aizbildnim ir būt vecākam, kurš blakus bērnam ir gadiem, atbalsta izaugšanu, izglītības iegūšanu,» tā Sandra Dzenīte-Cālīte.

Jāpiebilst, ka ne tikai tagad, jau gadiem biedrība «Zvannieku mājas» ir mudinājusi sabiedrību, valdību, likumdevējus novērtēt aizbildņu lomu sabiedrībā, uzsverot, ka aizbildnība ir arī visātrākais ceļš, kā bērns, kurš pazaudējis savu vecāku rūpes un mājas, tiek pie jaunas un pastāvīgas ģimenes. Cita alternatīva uz jaunu ģimeni ir adopcija, bet šā procesa ietvaros jaunajiem vecākiem drīkst piedāvāt tikai no bioloģiskajiem vecākiem juridiski brīvus bērnus. Juridiskā brīvlaišana ir ilgs un sarežģīts process, kas var ilgt pat gadiem, bet tikmēr bērni dzīvo krīzes centros, sociālās aprūpes centros, audžuģimenēs un ilgojas pēc ģimenes, kas būs uz mūžu.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
4. Augusts, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Partneri