13. Decembris, 2018
Vārda dienu svin: Veldze, Lūcija

Ministrs uzklausa pašvaldību problēmas

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Aizvadītajā ceturtdienā Valmierā, Kocēnu un Burtnieku novadā darba vizītē bija ieradies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs KASPARS GERHARDS.

Ministrs uzklausa pašvaldību problēmas

Apmeklējot Kocēnu novada pašvaldību, ministrs uzklausīja domes priekšsēdētāja Jāņa Olmaņa un citu pašvaldības darbinieku sniegto informāciju par situāciju uzņēmējdarbībā, kā arī novadā veiktajiem pasākumiem infrastruktūras, tostarp ceļu, attīstībā. Ministrs atzīmēja, ka atbalstu no valsts puses varēs sagaidīt tiem ceļiem, kuri tiek izmantoti reālai ekonomiskai darbībai.

Uzņēmējdarbības attīstībai reģionos cerīga ir tā saucamā programma 3.3.1., kas paredz palielināt privāto investīciju apjomu tieši reģionos, veicot ieguldījumus uzņēmējdarbības attīstībai, kas balstīti uz vietējo uzņēmēju vajadzībām.

Uzņēmēju problēma — darba roku trūkums, tāpēc pašlaik notiek darbaspēka aktīva kustība. No Valmieras uz Rīgu strādāt brauc 8%, no Mazsalacas 35%, no Cēsīm vairāk nekā 10%, no Salacgrīvas pat 40% darbspējīgo. Tajā pašā laikā vietējiem uzņēmējiem cilvēki jāieved pat no citām valstīm, jo pašu iedzīvotāji par zemām algām nevēlas strādāt. Ministrs uzsvēra, ka pret šiem darbaspēka kustības procesiem jāizturas atbildīgi, lai pēc dažiem gadiem nenāktos brīnīties, kādi cilvēki rezultātā kļuvuši par novada iedzīvotājiem. Pie tam ar laiku arī viesstrādnieki nebūs gatavi par šādu, viņuprāt, zemu algu strādāt.

TIKŠANĀS KOCĒNU NOVADĀ. Ārijas Romanovskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
5. Decembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 

Partneri