23. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Mirdza, Žanete, Žanna

Mīlestības dārzā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Viņu skaistākie sapņi reiz sākās laikā, kad daba plaukst ziedos un reibina smaržās. 1967. gada 27. maijā Skaidrīte un Aivars salika kopā katrs savu, un sākās viens kopējais dzīves sapnis — kopā izjust, kā aust jauna diena, kā gluži vienkārši ir jābūt kopā, lai priecātos par visu, kas uzplaukst Mīlestības dārzā.

Mīlestības dārzā

Trikātas meitene Skaidrīte pēc mācībām Polockā 1964. gadā sāka strādāt Valmieras stikla šķiedras rūpnīcā par šķeterētāju. Dzīvoja kopmītnēs. Uzņēmuma teritorijā atradās ugunsdzēsības depo, kurā par šoferi strādāja Aivars.

1964. gada decembrī Skaidrīte ar draudzenēm apmeklēja karnevālu Vecpuišu parkā. Skaidrīte stāsta: redzēju, ka mani nāk lūgt uz deju viens jauneklis, un es, it kā no viņa slēpdamās, pieķēros pie rokas Aivaram, kuru tā nejauši, garām skrienot, jau biju ievērojusi šķiedrā, sākām deju, un viņš man uzreiz iepatikās. Abi jauni, skaisti un – sākās mīlestība no gluži nejaušā mirkļa. Nākamajā  vakarā abi kopā gāja uz kino. Izrādījās, ka ir daudz kopīgu interešu – grāmatas, teātris, kino, dejošana. Draudzējās trīs gadus, tad nolēma, ka vajadzētu turpmāk tā īsti būt kopā, un Aivars ar ģimeni devās uz Trikātu pie Skaidrītes mammas, lai iepazītos un lūgtu svētību laulībām. Skaidrītes mammai no pirmā mirkļa iepatikās staltais jauneklis, un svētība tika dota. Abas ģimenes sāka plānot kāzas, tās nosvinētja Skaidrītes vecāku dzimtas mājās Trikātā. Pēc kāzām Skaidrīte pārcēlās uz dzīvi pie Aivara — mazā istabā barakās pie stacijas, un tas nebija šķērslis laimīgai kopdzīvei. Tad kādā dienā izcēlās ugunsgrēks, viss nodega.

LABS STILS! Aivars un Skaidrīte svinībās. Foto no personiskā arhīva

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
30. Maijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri