Mettu pārlauzt neizdodas

- 26.Jūnijs, 2018

Atkal tikšanos ar saviem līdzjutējiem piektdienas vakarā SynotTip Virslīgas 12. kārtā piedzīvoja Nikolaja Trubačova trenētie VALMIERA GLASS VIA vīri, mājas spēlē Vidzemes Olimpiskajā centrā uzņemot savus principiālākos šīs sezonas pretiniekus FK Metta/Latvijas Universitāte. Turnīra abu pastarīšu kārtējā cīņa noslēdzās līdzīgi kā pirmā — uz neizšķirta nots — 1:1 (0:1).

Čempionāta TV translāciju nodrošinātāji Best4Sport TV nebija kļūdījušies ar šī kārtas centrālās spēles izvēli. Lai arī vārtu birums Valmierā izpalika, skatītājiem pie TV ekrāniem noteikti nebija jāviļas spēlē — uzbrūkošs futbols visas 90 minūtes, intriga līdz pēdējai minūtei. Valmieras līdzjutējiem gan šī pasaka beidzās saldi sērīgi, jo uzvara bija tik tuva kā vēl nevienā šīs sezonas cīņā.

Nudien, lai arī pretinieks nebūt nebija no tā augstākā plaukta, trenera Trubačova padotie rādīja labāko sniegumu ne tikai spēles kvalitātē, bet arī fiziskajā sagatavotībā — otrajā puslaikā acīmredzami tika pārskrieti mettieši, uzvarēts lielākajā daļā divcīņu. Tikai tā veiksme joprojām vēl nav Valmieras sabiedrotā.

Kas zina, kā spēle būtu iegrozījusies, ja pirmā puslaika pirmajās minūtēs vārtus būtu guvis Alvis Jaunzems (staicelietim šī bija labākā sezonas spēle) — neiesita, toties to pēc brīža izdarīja viesu līderis, krievu leģionārs Tamirlans Džamaludinovs. Labi, ka turpinājumā Fortūna vairākas reizes arī viesiem pagrieza muguru — vismaz divās epizodēs viņiem bija jāsit bumba Marka Bogdanova sargāto vārtu tīklā.

Jau ar otrā puslaika pirmajām minūtēm laukuma saimnieki beidzot pilnībā kontrolēja šīs spēles gaitu un dzina izmisumā pieredzējušā Kirila Ševeļova uzraudzīto aizsardzības līniju. Un tikai likumsakarīgi bija senegālieša Sambo gūtie vārti pēc Artūra Pallo izpildītā brīvsitiena. Diemžēl veiksme neveiksmē — pēc neveiksmīgas piezemēšanās mūsu aizsardzības balsts Sambo iedzīvojās traumā un pēc mirkļa laukumu atstāja, stipri klibodams, bet ar krietnu devu skatītāju uzmundrinājumu.

Jo tuvāk nāca spēles beigas, jo atklātāks kļuva futbols. Valmieriešiem joprojām neveicās ar uzbrukumu noslēgumiem, bet mettiešiem ar tikšanu pāri laukuma viduslīnijai, kur kā karalis šajā spēlē jutās Mārcis Ērglis, pilnībā kontrolējot notikumus. Jā, pilnai laimei pietrūka pavisam nedaudz — vēl vienu gūtu vārtu. Rezultātā punkti atkal tika dalīti pa vienam katram, kas nozīmē, ka šobrīd Mettas kontā ir četri, bet valmieriešu — divi punkti. Cīņa par nepalikšanu pēdējā vietā turpināsies jau neklātienē, līdz atkaltikšanās reizei 25. augustā Rīgā.

Nikolajs Trubačovs pēc spēles: «Šodien vēl vienu reizi pārliecinājos, cik ļoti Valmieras līdzjutēji mīl savu komandu. Es ticu, ka viņi šodien novērtēja komandas parādīto sniegumu. Protams, tā atbildība, kas bija pirms šīs spēles, nevarēja neietekmēt mūsu futbolistus, tāpēc sākumā bija satraukums — puslaika pārtraukumā futbolistus mudināju tam tikt pāri. Tas izdevās, mēs pārtvērām iniciatīvu un veidojām daudz momentu. Kopumā spēle man patika, protams, mums vēl daudz pie kā  jāpiestrādā, ļoti daudz. Esam uz pareizā ceļa, mums ir uzvarētāju psiholoģija, to pierādīja arī spēle pret RFS, kad pie rezultāta 0:4 91. minūtē mēs devāmies uz priekšu presingot pretinieku pusē. Tas mani priecē.»

Andris Riherts, FK Metta/LU galvenais treneris: «Man ļoti patika pretinieks — visur paspēja, aktīvi spēlēja. Guvām ātrus vārtus, izveidojām vēl vairākus momentus, bet teikšu godīgi, katra standartsituācija pie mūsu vārtiem bija bīstama. Ko tādu arī bijām gaidījuši. Bija mums iespēja izraut arī uzvaru, bet, visticamāk, šajā spēlē nebijām pelnījuši neko vairāk par neizšķirtu — labi vēl, ka tā.»

Nākamā turnīra spēle jau šosestdien Valmierā pret Riga FC — VOC pl. 17.

VALMIERA GLASS VIA — FK Metta/LU 1:1 (0:1)

Vārti: Sambo 51’ — Džamaludinovs 9’

Brīdinājumi: Emsis 70’

Sastāvi: Bogdanovs (v), Kramēns, Sambo (53’ Stīpnieks), Cipe, Miķelsons, Bankavs, Pallo, Bērziņš (76’ Kalniņš), K. Fjodorovs (66’ Rubezis), Ērglis (k), A. Jaunzems — Ošs (v), Ševeļovs (k), Seriba, Ivanovs, Gulbis (61’ Strods), Ozoliņš, Emsis, Džamaludinovs, Abas, V. Fjodorovs, Varslavāns (57’ Šibass).

Spēles tiesnesis: Ivars Caune

GATIS KALNIŅŠ savā stilā, otrajā stāvā apdraudot savas bijušās komandas vārtu drošumu.