22. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Rigonda, Adrians, Ārija

Mērķtiecība palīdz nokļūt Japānā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

No 30.jūlija līdz 6.augustam Kioto, Japānā norisinājās 10.pasaules ģeogrāfijas olimpiāde, kur zināšanām mērojās 16-19 gadus veci jaunieši no 32 valstīm. Latvijas izlases sastāvā startēja arī Valmieras Valsts ģimnāzijas 12.b klases absolvents Edgars Krastiņš.

Mērķtiecība palīdz nokļūt Japānā

Edgars stāsta, ka olimpiādes dalībnieku zināšanas tika pārbaudītas trīs uzdevumu kārtās. Dalībniekiem bija jāveic vispārējo ģeogrāfijas zināšanu tests, kurā bija doti četri atbilžu varianti, jāatbild uz sešiem esejas veida jautājumiem, kā arī jāveic praktiskais uzdevums, kurā tika pārbaudītas konkursantu kartēšanas un problēmu risināšanas prasmes. „Pozitīvi, ka praktiskie uzdevumi bija saistīti ar reālām hidroloģiskām problēmām, piemēram, jāmeklē risinājumus plūddraudu novēršanai un bagātīgo ūdens resursu gudrai izmantošanai. Mēs varējām praktiski pārliecināties, ka ikvienā izaicinājumā slēpjas izaugsmes potenciāls, ko japāņi sekmīgi spējuši atklāt.” Kopvērtējumā Latvijas izlase 32 komandu konkurencē ierindojās 19.vietā. Līdztekus olimpiādes norisei dalībniekiem bija iespēja pabūt ievērojamākajos apskates objektos gan Kioto, gan Tokijā.

Edgars skaidro, ka ģeogrāfija viņu vienmēr interesējusi: „Vēl mazam esot, man patika šķirstīt atlantus un kartes, savukārt pamatskolā sāku apmeklēt Vidzemes Jauno ģeogrāfu skolu un Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skolu, kur ieguvu ļoti vērtīgas zināšanas. Taču vislielākais paldies noteikti pienākas pirmajai ģeogrāfijas skolotājai – Dacei Zemļickai, kas saskatīja manī potenciālu un mudināja pilnveidot zināšanas!” Neraugoties uz teicamajiem panākumiem, Edgars savu nākotni plāno saistīt ar lauksaimniecību: „Esmu iestājies Latvijas Lauksaimniecības universitātē, kur apgūšu lauksaimniecības inženierzinātnes, lai turpinātu attīstīt vecāku saimniecību, savukārt ģeogrāfija arī turpmāk paliks kā patīkams hobijs.”

Jaunajā mācību gadā Edgars mudina arī citus jauniešus būt ambicioziem, izvirzīt skaidrus mērķus un neatlaidīgi uz tiem tiekties. „Gadu iepriekš man pietrūka pavisam nedaudz, lai es iekļūtu labāko starpā, kas devās uz pasaules olimpiādi Ķelnē. Negaudos un neskumu, bet sev apsolīju, ka darīšu visu, lai iekļūtu Latvijas izlasē, kas dosies uz Japānu. Rūpīgs darbs, pašdisciplīna un mērķtiecība man palīdzēja nokļūt tur, kur vēlējos būt. Novēlu, lai arī citiem izdodas sasniegt visu iecerēto!”

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri