Melnā otrdiena Prienos

3.Marts, 2017

Olybet BBL ceturtdaļfināla sērijas pirmo maču izbraukumā Lietuvas mazpilsētiņā Prienos pagalam bezpalīdzīgi aizvadīja BBL kausa ieguvēji Valmiera/ORDO, atzīstot pretinieka Vytautas pārākumu ar otrajā spēlē faktiski neatgūstamu 31 punkta deficītu. Diemžēl, bet šādas neveiksmes valmieriešiem BBL izslēgšanas turnīros jau kļuvušas par bēdīgu tradīciju — neatkarīgi no komandu sastāva un galvenā trenera mūsējie tikai retumis palikuši uzvarētāji divu spēļu sērijās: lai atceramies zaudējumus ar gandrīz pussimta punktu starpību Tamperes Pyrinto Somijā un pērnās BBL sezonas izskaņu, kad gan līdz vismaz sudraba un pēc tam arī mazajā finālā līdz bronzas medaļām mūsējiem pietrūka vien dažu punktu divu spēļu summā...

VytautasValmiera/ORDO 102:71 (25:21, 33:16, 28:18, 16:16)

Viesi sāka labi, ar Blaua un Pita gūtajiem groziem panākot 4:0, bet trešajā minūtē Laksa ar pirmo no 6 mačā realizētajiem trejačiem uz tablo uzrakstīja jau 7:3. Tad bumbu Mičelam uzbrukumā nozaga Čižausks, tālmetienu trāpīja Lipkevičus, un pie 7:8 mūsējo cīņas gars abos laukuma galos manāmi noplaka. Savukārt leiši spēlēja kā labi noregulēts mehānisms: ar zonas aizsardzību sagādāja pamatīgas problēmas valmieriešu uzbrucējiem, kuri regulāri pārturēja bumbu, bet uzbrukumā ar garām un precīzām piespēlēm burtiski saraustīja mūsējo aizsardzību gabalos, iespēlējot bumbu brīvam cilvēkam zem groza vai karstam snaiperim aiz tālmetienu līnijas.

Vēl pirmās ceturtdaļas mīnus 4 punkti ļāva uz ko cerēt, taču Vytautas izrāviens 12:0 otrās ceturtdaļas startā, 140 sekunžu laikā panākot jau 37:21 savā labā, visu salika pa vietām. Viesiem atlikušajās vairāk nekā 27 minūtēs vairs nebija ne aizsardzības, ne sakarīga uzbrukuma, vienīgi Laksa ar augstu precizitāti turpināja mest tālmetienus (spēlē 6/9). Neierasti paviršs spēles organizēšanā un metienos neprecīzs bija Pits, spēle negāja Mičelam, bez kļūdām otrdien Prienos no laukumā pabijušajiem pamanījās izsprukt vien Kaufmanis un Kārlis. Komentētājs lietuviešu Delfu tiešraidē ik pa brīdim lietoja terminu katastrofiškas, un tas bija mērķēts gan uz viesu komandas spēli kopumā, gan uz atsevišķu spēlētāju darbību kādā konkrētā epizodē.

IESPRŪDIS. Valmieriešu saspēles vadītājs Damjers Pits kārtējo reizi nokļuvis leišu aizsargu spīlēs: ne Vītenis Čižausks (pa labi), ne Darjus Gvezdausks mūsu citkārt izmanīgajam leģionāram ceļu negrieza ne šajā, ne citās epizodēs otrdienas vakarā Prienu sporta hallē. Edgara Vaivada foto