26. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Inguna, Inguns, Ausma, Ausmis

Mēģina ielikt rāmjos taksometru biznesu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Ir viena pasažieru pārvadājumu joma, kurā joprojām lielākā daļa no spēlētājiem darbojas tā sauktajā pelēkā biznesa segmentā, te, īpaši tas sakāms par galvaspilsētu Rīgu, valda gandrīz vai vilku likumi, no šīs jomas teorētiski iespējamās nodokļu summas valsts makā joprojām nonāk tikai neliela daļa. Jo apzinīgi pakalpojumu piedāvātāji taksometru biznesā Latvijā joprojām izteiktā mazākumā. Pie šiem baltajiem zvirbuļiem (labā nozīmē) noteikti var pieskaitīt arī pašvaldību uzņēmuma VTU Valmiera nelielo taksometru pulciņu. Vecā gada nogalē, vaicāts par konkurences cīņu taksometru biznesā valstī kopumā, VTU Valmiera valdes priekšsēdētājs Oskars Spurdziņš situāciju komentēja ar visai bieziem vārdiem, paužot rūgtumu par to, ka nekas līdz šim netiek no valsts puses darīts, lai sakārtotu šīs lietas. Kaut kā nav sanācis taksometru biznesu par baltu uzņēmējdarbību ar vienlīdzīgu konkurenci visiem spēlētājiem vērst arī tādai uzraudzības iestādei, kāda Latvijā skaitās Konkurences padome. Iespējams, tur ir šobrīd citas prioritātes, iespējams, taksometru biznesā Latvijā viss sliktais tik tālu ielaists, ka bez ķeizargrieziena tur vairs neiztikt!

Mēģina ielikt rāmjos taksometru biznesu

Apņēmīgs cīnīties ir jaunais satiksmes ministrs Tālis Linkaits:

«Takšu bizness joprojām mums Latvijā diemžēl ir deviņdesmito gadu stilā, savukārt jurisprudence vēlas, lai mēs ar 21. gadsimta samērības metodēm attiektos pret šiem bandītiem. Mēģinām atrast vidusceļu.»

Satiksmes ministrija ir izskatījusi Tieslietu ministrijas iebildumus piedāvātajiem grozījumiem Autopārvadājumu likumā, lai sakārtotu taksometru darbību. Ieskatīsimies grozījumu projektā, vismaz galvenās tēzes atzīmēsim!

1) Grozījumi paredz, ka turpmāk mobilās lietotnes, ar kuru palīdzību iespējams izsaukt taksometru ar balto numuru, ir nevis parastas interneta platformas, bet komersanti, kas sniedz taksometra pakalpojumus. Tas nozīmēs, ka uz mobilajām aplikācijām attieksies reģistrēšanas nosacījumi un platformai būs jāpakļaujas noteiktām prasībām un kontrolēm.

VALMIERIEŠI VAR BŪT LEPNI. Lai cik grūti tas nāktos uzņēmumam, VTU Valmiera konsekventi turpina taksometru pārvadājumos darboties šīs uzņēmējdarbības baltajā zonā. Paradoksāli, taču valmieriešu nodokļos samaksātās summas pamatīgi pārsniedz daudzu konkurentu, skaitliski daudz iespaidīgāku takšu parku īpašnieku, finansiālo pienesumu valsts budžetā.

 

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
14. Marts, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri