18. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Madis, Alberts

Mazsalacas vidusskolā viesojas tulce

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Mazsalacas vidusskolas direktores vietnieces izglītības jomā Ivetas Jātnieces uzaicināta, skolā viesojās tulkotāja Valda Jēkabsone-Valtere. Būdama 1983. gada absolvente, tulkotāja labprāt atgriezās savā skolā, lai  9.-12. klašu skolēniem pastāstītu par savu darba ikdienu un izaicinājumiem.

Mazsalacas vidusskolā viesojas tulce

Zālē sanākušie jaunieši klausījās V. Jēkabsones-Valteres pieredzē un vēlāk dalījās pārdomās, taču direktores vietniecei bija lūgums pateikt jauniešiem, ka arī krievu valoda ir jāapgūst, uz ko tulkotāja arī vedināja.

«Katra valoda bagātina cilvēku. Un pašlaik es brīvi varu tulkot gan mutiski, gan rakstiski aptuveni 40 valodās. Topošajiem tulkiem ir milzīgs darba lauks, un pieprasījums pēc kvalitatīviem speciālistiem gadu gaitā nav rucis, tieši pretēji. Strādājam starptautiskā vidē, tāpēc ikdienā tulki nepieciešami dažādās darījuma tikšanās, tulkojot valsts iestāžu dokumentus un piedaloties tiesvedību procesos. Vienlīdz jāpiemin, ka tulka darbs ir ļoti atbildīgs, īpaši strādājot ar dokumentiem. Ja cilvēkam ir vēlme un ambīcijas, savu karjeru var veidot ES struktūrās Briselē un Luksemburgā. Protams, arī atalgojums pavisam citāds, tur tulki saņem līdz pat 10000 eiro mēnesī, taču arī tepat Latvijā ir labas izredzes nopelnīt konkurētspējīgu algu,» skolēniem stāstīja V. Jēkabsone-Valtere.

VĒL KOPĀ. Mazsalacas vidusskolas 12. klases skolēni Dāvids Jēkabsons, Kintija Šulte, Deivids Obelenis un Ieva Varga. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
7. Marts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Viltus tulkotāji

Jājautā, vai tā ir kļūda, muļķība, vai iedomība? Nav cilvēka pasaulē, kas tulkotu no 40 valodām (ja mēs ar to saprotam profesionālu darbu). Pasaules slavenākie poligloti godīgi saka, ka pietiekami plaši pārzina tikai dažas no valodām, kaut spēj komunicēt daudzās. Pat slavenais poliglots Pauls Ariste teica, ka labi zin tikai dažas valodas. Nevajadzētu bērniem jaukt galvu.

40 vai 4 valodās? Ja 40, tad

40 vai 4 valodās? Ja 40, tad tie ir klaji meli.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri