26. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Rūsiņš, Sandris, Alīna

Matīšos kultūras nams pārtop no jauna

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Burtnieku novada lielākajā celtniecības objektā — Matīšu kultūras nama ēkā — visu patlaban notiekošo otrdien izrādīja un par rekonstrukcijas darbu gaitu pastāstīja būvfirmas SCO Centrs vadītājs JĀNIS MATISONS:

Matīšos kultūras nams pārtop no jauna

«Esam šo objektu uzprojektējuši ļoti nopietni, jo te īpatnība tāda, ka Matīšu kultūras nams ir trešās kategorijas būve, tāpēc projektam bija nepieciešama ekspertīze.

Būvatļauju saņēmām pērnā gada 28. novembrī jau pēc ekspertīzes. Šobrīd esam tikuši jau diezgan tālu — praktiski esam beiguši visus projektā paredzētos demontāžas darbus, arī sākuši pamatu betonēšanu un iekšējo sienu mūrēšanu, kā arī jumta konstrukciju veidošanu. Jau iebūvētas arī apakšzemes inženierkomunikācijas — savā vietā ir ūdensvads un lietus ūdens kanalizācija, arī saimnieciskā kanalizācija izbūvēta par 80%.

Jau gatava piebūve ēkas Valmieras pusē, kurā būs granulu glabātava apkures katlam. Ar šķērssienu no kultūras nama lielās zāles esam atdalījuši mazo zāli, kur varēs rīkot izstādes un seminārus. Lielajā zālē būs 202 skatītāju vietas — Matīšu iedzīvotāju skaitam tas ir daudz. Daļa zāles, kultūras nama galvenās ieejas pusē, vēl tiks sadalīta divos līmeņos, augšā — otrajā stāvā — būs zāle nodarbībām. Gandrīz divreiz lielāka jaunajā variantā būs skatuve, pagaidām vēl šajā ēkas daļā saglabāta koka stāvbūves siena, jo tā balsta jumtu, bet celtnieki jau betonē pamatnes metāla karkasa konstrukcijai, pie kuras tiks stiprinātas sijas prožektoru un skatuves aizkaru piestiprināšanai. Zālei tiks saglabāts esošais griestu pārsegums, taču tas tiks stiprināts uz augšu ar stutēm un saitēm, kas tiks sajūgtas ar jauno ēkas jumta konstrukciju. Jumta segums būs skārda — tā teikt, klasika. Šiem darbiem labprāt mēs gribētu salīgt Skārda servisa jumiķus, kuri patlaban vēl aizņemti jumta darbos jaunajos Valmieras īres namos, jau iedevām viņiem parēķināt iespējamos darbu apjomus.

Pati sarežģītākā vieta šajā objektā ir patlaban atsegtā kultūras nama ārsiena nojauktās ēkas pusē. Te ir plaisas pašā sienā, kas daudzreiz pārbūvēta, tāpēc patlaban notiek pamatu pastiprināšana. Tieši te atradīsies kultūras nama galvenās ieejas stiklotā fasāde, kas savilks kopā visu ēkas apjomu. Tai blakus būs piebūve, kurā atradīsies kultūras nama tehniskās telpas. Šajā ēkas pusē atradīsies arī neliels auto stāvlaukums. Manuprāt, galarezultāts būs skaists — atdzīvosies Matīšu galvenā iela, kultūras nama šajā pusē veidosies skvēriņš un laukums.

Patlaban vidēji objektā ik dienu ir apmēram 30 strādnieki, gan no mūsu uzņēmuma SCO Centrs, gan no Valmieras būvnieka, ko esam salīguši palīgos uz betonēšanas darbiem. Esam nedaudz iekavējuši projektēšanas darbu grafiku, jo visas būvkonstrukcijas bija jāpārrēķina, pēc tam jānodod ekspertīzei, kur tās vēlreiz pārrēķināja. Tas viss prasa zināmu laiku. Ja ne šī papildu lieta, mēs būtu varējuši strādāt mierīgākos tempos, tagad būs nedaudz jāiespringst, lai visu pabeigtu noteiktajā termiņā.»

ZĀLE BŪS ŠAURĀKA, SKATUVE — LIELĀKA. Kultūras nama lielā zāle — tajā paredzētas 202 skatītāju vietas — būs nedaudz šaurāka par veco, jo tagad pagalma pusē no ēkas kopējā tilpuma ar mūrētu sienu nodalīta mazā zāle, kuras 90 kvadrātmetros varēs rīkot izstādes vai seminārus. Toties no 54 uz 100 kvadrātmetriem plašāka kļuvusi skatuves (redzama fonā) daļa. Vēl kultūras nama otrajā stāvā būs 52 kvadrātmetrus plaša telpa dažādām nodarbībām.

Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri