26. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Eiženija, Ženija

Mašīnai ir dvēsele, ar viņu jārunā. I

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Ir reizēm mūsu dzīvē tādi brīži, kad liktenis piespēlē iespēju, ko vienkārši nedrīkst palaist garām. Viņsestdien Rīgā pie Mola, sasveicinoties ar Latvijas Gada auto 2018 žūrijas biedriem pirms izbraukšanas uz Usmas ezeru, ieraugu labi zināmo kolēģu vidū arī vienu jaunu seju. Tas ir pašlaik labākais Latvijas pilots pasaules rallijkrosa čempionātā SuperCar klasē — STARD World RX Team komandas braucējs JĀNIS BAUMANIS, kas nesen Biķerniekos notikušajā desmitajā čempionāta posmā izcīnīja augsto piekto vietu finālā.

Mašīnai ir dvēsele, ar viņu jārunā. I

Pie sarunas pirmās daļas tieku pauzē starp testa braucieniem pie Ūdrukalna netālu no Usmas ezera, kad jau pašā sākumā Jānis ieminas, ka pirmie mači viņam bijuši Brenguļu autotrasē vēl Oļģerta Vērmaņa seniora laikā. Otrā intervijas daļa jau ir pavisam ekskluzīva — braucu blakus Jānim viņa stūrētajā jaunajā Volvo XC60 pārdesmit kilometrus līdz Smārdei. Neesmu īpaši gatavojies, tādēļ Rūcamlapas jautājumi šoreiz ir pilnīga improvizācija. Mūsu saruna par mašīnām, braucējiem, mūziku un arī... latviešu valodas niansēm tāda garāka, tāpēc sākums Rūcamlapā šoreiz, bet noslēgums 5. oktobrī.

Tātad sāki braukt Brenguļu trasē?

Jā. Toreiz braucu ar kroskartu, nu, to mazo bagiju.

Cik tev toreiz bija gadu?

Laikam kādi piecpadsmit.

Kā gāja pirmajos mačos?

Savu klasi vinnēju, bet absolūtajā vērtējumā biju otrais. Nu, tur brauca lielāki motori ar mazākiem kopā. Toreiz vinnēja brālis, es paliku otrais.

Ja tev tagad 25, sanāk, ka autosportā esi jau 10 gadus. Kādi bija plauktiņi tavā karjerā? Sāki ar kroskartu...

Tālāk bagijs B600, tad Super1600 priekšpiedziņas mašīna, toreiz nopirku veco Reiņa (Nitiša) Peugeot, tad divi gadi Eiropā ar priekšpiedziņu un tagad jau otrais gads ar pilnpiedziņu pasaules čempionātā rallijkrosā.

Tagad tu brauc ar...

... Ford. It kā tas skaitās Ford Fiesta (pilns nosaukums Ford Fiesta RXS Evo3Supercar. — G.V.).

Pasaules čempionātā brauc arī Ford Focus. Vai starp Fiesta un Focus ir liela starpība?

Nu, fokuss ir stipri vien lielāks izmēros, arī vēl daudzas citas lietas... Tiem, kas brauc ar fokusiem, ir Ford rūpnīcas atbalsts, kamēr mēs esam tīri privāts pasākums.

BEZ STRESA. Jānis Baumanis izbauda Usmas apkaimes priežu meža burvību, ērti atlaidies piektās sērijas jauna pilnpiedziņas BMW sēdeklī.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
28. Septembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri