13. Decembris, 2018
Vārda dienu svin: Veldze, Lūcija

Mans skaistais tautastērps

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valmieras muzejā kopš aizvadītās nedēļas nogales skatāma brīnišķīga izstāde «Mana tautastērpa ceļš». Tie ir dziļi personiski stāsti par tērpu, ko godam nes valkātāji — no valsts amatpersonām līdz audējām un rokdarbniecēm.

Mans skaistais tautastērps

Tieši šis personiskums, cilvēciskās izjūtas padarījušas šo latviešu apģērbu skati tik pievilcīgu, un ne mazāka apbrīna kuplajam apmeklētāju pulkam bija par eksponātu daudzumu — deviņdesmit seši unikāli tērpi ar anotācijām par tērpa piederību, valkātāju vai darinātāju. Tā ir izstāde, kurā jāatgriežas: interesēties, pētīt, apbrīnot, salīdzināt un, protams, izzināt. Arheoloģiskie, etnogrāfiskie, atdarinājumi, rekonstrukcijas, interpretācijas, no bagātīgi rotātas goda kārtas līdz salīdzinoši vienkāršam ziemas apģērbam, no pašaustiem brunčiem līdz profesionāļu darinājumiem. Skaisti, krāšņi un bagātīgi, — tāda ir viena no Valmieras muzeja veltēm Latvijas simtgadei.

Ne mazāk krāšņi bija tērpu nesēju stāsti piektdienas pievakarē Izstāžu namā. Muzeja sievu un meitu skaistie tērpi, par kuriem esam priecājušies pilsētas mēroga pasākumos, šoreiz lepojas uz manekeniem, bet pašas valkātājas — linu apģērbos. Izstādē ieguldīts milzīgs radošās komandas darbs, sākot jau no iespējamo eksponētāju apzināšanas visā Latvijā, un tā centrā bijušas Guna Medne un Iveta Blūma.

ATRAKTĪVI. No labās — Guna Medne, Iveta un Vidvuds Medeņi. Ārijas Romanovskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
14. Novembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 

Partneri