16. Janvāris, 2019
Vārda dienu svin: Lida, Lidija

Māksla bez vienaldzības

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valmieras Tūrisma informācijas centrā vēl šodien skatāma Valmieras cietuma ieslodzīto veidotu darbu izstāde.

Māksla bez vienaldzības

Iļja, Deniss, Rinalds un vēl vairāki vīri, kuri vismaz kādu savu dzīves periodu pavada aiz restotā žoga, izciešot cietumsodu, ir daži no ieslodzītajiem, kuri laiku nepalaiž pa vējam un ieslodzījuma vietā cenšas apgūt jaunas prasmes vai ļauties radošām izpausmēm. Valmieras cietuma ieslodzītie jau zina, ka īstu mākslas darbu nevar radīt pāris stundās vai dienās, tāpēc par to, kāda būs konkrēto Mākslas dienu tematiskā ievirze, viņi interesējoties jau laikus. Šogad viņi ļāvušies iedvesmai tēmā «Dzimšana».

Kāds no izstādes dalībniekiem uz audekla atainojis Latvijas dzimšanu, daudzi ļāvušies apcerei par cilvēka piedzimšanu. Izstrādāti individuālie darbi un darbi grupās. Kā materiāls izmantots arī koks un āda, cits šuvis ar pērlītēm, citi izveidojuši īstu buru kuģi.

Zināšanas, ko un kā darīt, nereti ieslodzītie apguvuši pašmācības ceļā, bet viņi arī cietuma teritorijā esošajā Radošajā mājā labprāt apmeklē nodarbības, mācās cits no cita un kāda padomdevēja. Daudzi vīri noteikti arī atzītu, ka viņi pirms ieslodzījuma neko tādu dzīvē nav darījuši un nekad nav pat varējuši iedomāties, ka varētu ļauties radošām izpausmēm.

Ar kokgriešanu Valmieras cietumā lietas jau ir nopietnākas, jo vairākus gadus, izciešot sodu, puiši var arī apgūt profesionālās iemaņas. Valmieras cietums ir organizējis sadarbību ar Rīgas Valsts tehnikuma Limbažu Profesionālās vidusskolas galdniecības grupu un pasniedzēju Jāni Daļecki. Cietumā vīri meistaro ķeblīšus, atvilktnes un citas lietas, bet izstādē iepriecina ar teju vai skulptūrām un sienas gleznām.

PĀRMAIŅAS, kas iespējamas un notiek Latvijā, savdabīgi atainojis Rinalds. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
13. Aprīlis, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri