22. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Irīda, Īrisa

Maizītim — priekšvēlēšanu veiksme

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Maizītim — priekšvēlēšanu veiksme

Satversmes aizsardzības biroja direktora atkalievēlēšana gluži vai radīja izbrīnu par Saeimas saliedētību. Taču, iespējams, daudzi deputāti par viņu balsoja ar pigu kabatā vai sakostiem zobiem. Nedomāju, ka tik pārliecinošu mandātu vadīt valsts galveno specdienestu likumdevēji dotu Jānim Maizītim pirms gada vai, jo īpaši, gadu vēlāk.

Par viņu vakar nobalsoja 85 deputāti — pat Inguna Sudraba, saskaņieši Zenta Tretjaka, Jānis Urbanovičs un Jānis Tutins, arī no partijas aizgājušais, bet Vienotības frakcijā palikušais Veiko Spolītis. Viņiem 12. Saeimas pilnvaru laikā SAB nedeva vai noņēma pielaidi valsts noslēpumam. Tādējādi šie likumdevēji tika pakļauti ierobežojumiem savā darbā un, protams, sāpīgam publiskam pazemojumam — pretinieku nievīgai retorikai, masu mediju un tīmekļa čivinātavu prātuļojumiem, tieši par ko viņiem ticis dots «kurvītis». Pielaides liegšana politikā ir kļuvusi par mūsdienīgu aizstājēju senajai piesiešanai pie kauna staba.

Vakar Maizīša «kantora» apskādētajiem bija izdevība publiski izrādīt, kādi viņi, redziet, ir malači — spēj pacelties pāri personiskiem aizvainojumiem. Tikai zaļzemnieku deputāts Valdis Kalnozols, ko arī piemeklēja šāda ķeza, izvairījās no savas attieksmes paušanas, jo vispār nebija reģistrējies tieši šajā sēdes daļā (toties vēlākos Saeimas sēdes balsojumos viņš piedalījās).

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
9. Marts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Lemešonoka viedokļi īpaši Liesmai

Vai nebūtu laiks pārtraukt publicēt šos Lemešonoka viedokļus vai komentārus?
Kam gan mums vajadzīgs šis briesmīgais negatīvisms un ņirgāšanās! Tagad pat - priecājas un uzslavē tos, kas balsojuši pret Maizīti. Rakstā skaidri redzama ārā lienošā "āža kāja". Laikam jau pašam vai viņa maizes tēviem būs atteikta pielaide. Bieži vien viņa rakstos manāms, ka viņa saimnieks atrodas Latvijas rietumu krastā, kaut arī aizdomu novēršanai reizēm tiek izteikta kāda maznozīmīga frāze tajā virzienā.

Lasītnepratējam

MUĻĶI, kur redzi Lemešonoka negatīvo attieksmi pret Maizīti? Komentārs taču ir par dīvbainībām Saeimā!Lemešonoka vietā gluži tādu pat jautājumu par dīvaino balsojumu var uzdot jekbkurš, kurš kaut nedaudz seko līdzi norisēm Latvijas politikā. Tas ,ka Maizīti atkārtoti ievēlēs SAB direktora amatā, jau kļuva zināms, kad par atbalstu viņam vienojās koalīciju veidojošās partijas. Taču pārsteidz pat pārēk lielais viņa atbalstītāju skaits un jāsāk domāt, kādu iespējamu, pagaidām nezināmu vienošanos šis balsojums slēpj. Dīvainiu, ka kaut vai elementāra pašlepnuma dēļ pretī nebalsoja, vai vismaz no balsošanas neatturējās tie daudzie, kuriem SAB ir atteicis pielaidi valsts noslēpumiem. Ja pareizi saprotu Saeimā noteikto balsošanas kārtību, šis pārliecinošais balsojums var izrādīties pamatīgs lādiņš ar laika degli turpmāko 5 gadu garumā. Šķiet, ir noteikts, ka valsts amatpersonu, kuru Saeima amatā iebalso ar absolūto balsu vairākumu (3/4 no 100 deputātu balsīm), Saeima vajadzības gadījumā no šī amata atstādināt arī var ar vismaz 3/4 balsīm. Maizītis var izrādīties vēl nenogāžamāks par Rimševicu...

Kāpēc gan?

Dainis joprojām ir starp pašiem sakarīgākajiem Latvijas rakstošajiem žurnālistiem - politikas apskatniekiem, tieši tāpēc ir prieks lasīt viņa komentārus arī reģionālajā presē. Tas, ka viņa viedoklis nesakrīt ar "galma sulaiņu - aplaudisemangas dalībnieku" viedokli ir pilnīgi normāli un pat apsveicami.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri