19. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Sibilla, Teika, Lita

Mācīties nekad nav par vēlu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Tuvojas jaunais mācību gads. Šis notikums raisa emocijas gandrīz ikvienā no mums. Skolēni, studenti, bērnudārza audzēkņi un viņu vecāki, pedagogi un pat tie, kuru skolas gaitas jau sen aiz muguras, izjūt šajā laikā kaut ko īpašu. Ir satraukums, vai viss izdarīts, lai nākamais mācību gads ritētu labāk nekā iepriekšējais. Gaidot skolēnus atgriežamies klasēs, Mazsalacas vidusskola organizēja īpašu lekciju.

Mācīties nekad nav par vēlu

20. augustā skolā viesojās Latvijas Autisma apvienības valdes priekšsēdētāja Līga Bērziņa ar lekciju «Uzvedības problēmas pirmsskolā un skolā bērniem ar komunikācijas un uzvedības problēmām. Cēloņsakarību meklējumos. Sensorā uzvedība». Semināra mērķauditorija bija pedagogi, skolu atbalsta personāla darbinieki, sociālie darbinieki, vecāki un visi, kuri ikdienā saskaras un risina uzvedības problēmu jautājumus bērniem ar komunikācijas un uzvedības traucējumiem. Pasākums guva milzīgu atsaucību. To apmeklēja vairāk nekā 100 interesentu. Iespēju uzklausīt speciālista padomus izmantoja arī tuvāko novadu pedagogi un speciālisti (logopēdi, psihologi, sociālie darbinieki), kuri bija ieradušies gan no Alojas novada, gan Rūjienas, gan Valmieras un pat Rīgas un Jūrmalas. Šī ir pirmā reize, kad vienlaikus vienu un to pašu mācās gan pedagogi un speciālisti, gan bērnu vecāki.

Seminārā tika runāts par sadarbības principiem ar vecākiem, kuru ģimenē aug bērni ar uzvedības un komunikācijas izaicinājumiem, par sensoro maņu nozīmi izglītības iestādes vidē, par praktiskiem risinājumiem uzvedības problēmu mazināšanā. Lekcijas gaitā interesenti apguva gan idejas nodarbībām, gan praktiskus rīkus pedagogu un bērnu trauksmes mazināšanai. Līgas Bērziņas aizrautīgais stāstījums, piemēru analīze neatstāja vienaldzīgu nevienu, deva iedvesmu gaidāmajam mācību gadam un lielāku pārliecību, ka pedagogi labāk varēs izprast savus audzēkņus un uzvedības izaicinājumu būs krietni mazāk.

Paldies Mazsalacas vidusskolas vadībai par uzņēmību semināra organizēšanā, paldies par to, ka netika nevienam atteikts. Šis pasākums apliecina, ka skola mainās, mainās arī tās nozīme sabiedrībā, jo, tikai dziļi izprotot un apgūstot ko jaunu, varam turpināt iesākto ceļu uz priekšu.

PEDAGOGI IEDVESMOJAS pirms jaunā mācību gada sākuma. Līgas Bērziņas vadītā lekcija vienaldzīgu neatstāj nevienu. Foto no privātā arhīva

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
29. Augusts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri