21. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Marģers, Anastasija

Mācās realitātē

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Vidzemes Augstskolas (ViA) studiju programmu «Tūrisma organizācija un vadība» un «Tūristu gids – ceļojumu un pasākumu organizators» studenti jau septīto gadu devās integrētajā apvidus praksē. 24 jaunieši nomainīja ierasto vidi un 10 dienas praktisku pieredzi guva, strādājot Lubānas novadā.

Mācās realitātē

Kurss veidots ar mērķi realitātē demonstrēt to, ko pasniedzējs nevar izstāstīt vai parādīt studentam. «Tas nav studiju kurss, un tā nav prakse, tas ir vesels projekts, kur studentam ir iespēja mācīties praksē, absolūtā realitātē, nevis no grāmatām vai iedomātā vidē, klausīties piemēros, ko kāds cits pārstāsta,» par integrēto apvidus praksi stāsta Ilze Grīnfelde, ViA lektore.

Lubānas novads par galamērķi izvēlēts tāpēc, ka pašvaldība ir tālāk no lielajiem apdzīvotajiem centriem un galvaspilsētas. Pašvaldības ierobežotās kapacitātes dēļ studentu pienesums 10 dienās ir ļoti nozīmīgs. Tas ir abpusējs ieguvums, jo, kā saka pasniedzēja I. Grīnfelde: «Pēc būtības tūrisms ir praktiska darbošanās, ko nevar iemācīties, tikai sēžot un klausoties, to var iemācīties, tikai trenējoties praksē, darot, secinot. Un tūrismā salīdzinājumā ar citām sfērām, veidojot studiju programmas, ir jāspēj sabalansēt gan teorētiskos aspektus, gan praktisko. Nozares prasība ir, ka nāktu studenti ar ļoti nobriedušu cilvēku attieksmi, bet ar augstām praktiskajām zināšanām.»

LABI PADARĪTA DARBA SAJŪTA. Studenti tīrīja Liedes upi Māra Valaiņa vadībā: zāģēja un cirta zarus un vilka tos ārā krastā. Pēc paveiktajiem uzdevumiem jaunieši laivās baudīja sava darba augļus. Foto no personiskā arhīva

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
6. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri