LVM MTB sezona sākas Valmierā

- 30.Aprīlis, 2019

Teju 1400 velosportistu vairākās distancēs svētdien atklāja jauno Latvijas valsts mežu MTB maratona sezonu. Ierasti šo sacensību pirmajā posmā sportistiem bija jāveic distance no Cēsīm uz Valmieru, bet šogad bija otrādi – ar startu pie teātra Valmierā un finišu Cēsīs stāvās Lenču ielas galā – Vienības laukumā.

Prestižā «Toyota Hybrid» 52 kilometru garā distance vispirms izmeta loku līdz Baiļiem, tad caur Atpūtas parku gar Gaujas labo krastu aizvijās pa jau ierastām takām līdz Rāmnieku tiltam, kur līdz Cēsīm bija palikuši vien deviņi izšķirošie kilometri. Jau sākuma daļā no konkurentiem spēja aizmukt jaunizveidotās vienības «DTG – MySport» riteņbraucējs Oskars Muižnieks. Latvijas MTB maratona čempionam spēja pievienoties viņa komandas biedrs Lauris Purniņš. Abus vīrus nevienam panākt tā arī neizdevās. Līdzjutēju ovāciju pavadīts,  pirmais finiša līniju šķērsoja Muižnieks. Tikai dažas sekundes viņam zaudēja un augsto otro vietu ieguva Purniņš, kuram šis ir viens no karjeras lielākajiem panākumiem. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena tikmēr kāpa Kaspars Serģis («Amore & Vita Prodir»).

Ātrākais no mūspuses velosportistiem izrādījās «Valmieras velo vienības» Pēteris Caune, kurš ierindojās 35. vietā apmēram septiņas minūtes aiz uzvarētāja. Viņa komandas biedrs Jānis Vanags noslēdza labāko piecdesmitnieku. Dāmām uzvaras laurus plūca jaunā un talantīgā Igaunijas riteņbraucēja Merili Sirvel. Kopumā šajā distancē startēja 200 dalībnieki.

Ļoti interesanta un līdz pēdējiem metriem neprognozējama cīņa bija vērojama 43 km garajā «Lielbāta» Tautas braucienā, kurā piedalījās vairāk nekā 1000 dalībnieku. Vīru absolūtajā vērtējumā spraigu uzvaru guva Pauls Rubenis no «VW Komerctransports – Veloprofs.lv» vienības, kurš aiz sevis atstāja «Roadex» pārstāvi Ģirtu Cirveli, bet trešais sīvā cīņā palika «Pulsaar» riteņbraucējs Sandijs Kļaviņš. 16. vietu šajā distancē izcīnīja «DAKO ZIEMEĻVIDZEME» pārstāvis valmierietis Henrijs Vimba. Viņa komandas biedrs Jānis Rubiks ieņēma 22. vietu. Vēl ātrāko 50 vidū ierindojās «Valmieras velo vienību» pārstāvošais Gints Rudzītis, kuram 43. vieta. Dāmām uzvarēja Santa Sanija Jurgena («Dobeles dzirnavnieks/Feel Free»). 7. vietu ieņēma valmieriete Madara Fūrmane («SEOMEDIA.LV»).

«Mammadaba» Veselības braucienā zēnu M14 grupā uzvaru guva «Hawaii Express Scott» jaunais sportists Gusts Lapiņš. Šajā grupā meitenēm tikmēr uzvarēja mājiniece Elza Bleidele (Sporta klubs «Wendi»). M12 grupā pirmais bija Alvils Pētersons («Riteņvasara»), bet S12 konkurencē vietu uz pjedestāla augstākā pakāpiena ieņēma Līva Šlosberga («Belo CP»).

Šajā Latvijas valsts mežu MTB maratona sezonā iekļauti septiņi posmi. Pirmo reizi vērienīgo velo notikumu uzņems Jaunpiebalga, kamēr jaunas trases gaidāmas Talsu, Siguldas, Vietalvas un Smiltenes posmos. Viens no posmiem gaidāms Ikšķilē. Nākamais 12. maijā notiks Talsos.

PA PAŠMĀJU TAKĀM «Toyota Hybrid» distancē Valmieras pievārtē traucas Jānis Vanags (nr. 113).