25. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Līksma, Bārbala

LR Satversmes tiesas pārstāvji viesojas Valmieras Viestura vidusskolā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Februāra sākumā Valmieras Viestura vidusskolā ar 11. un 12. klašu skolēnam tikās Satversmes tiesas palīdze Baiba Bakmane (maģistra grāds jurisprudencē), kura ir arī mūsu skolas absolvente, un Satversmes tiesas padomnieks Gatis Bārdiņš (doktora grāds jurisprudencē).

LR Satversmes tiesas pārstāvji viesojas Valmieras Viestura vidusskolā

Vispirms viesi iepazīstināja ar sevi un savu darbu. Ļoti saprotami un īsi tika pastāstīts par valsts uzbūvi un varas sadali Latvijā. Uzzinājām, kādas tiesas iestādes atrodas mūsu valstī, to iekārtu un par ko katra no tām atbild. Stāstīts tika arī par to, ko mēs katrs varam darīt, lai iesaistītos mūsu valsts pārvaldē, un cik nozīmīgi ir, ka mēs to darām.

Lai iesaistītu klausītājus, viesi uzdeva jautājumus par Satversmes tiesu, piemēram, kādas ir prasības, lai kļūtu par tiesnesi, kas var iesniegt prasību izskatīt lietu tiesā u.c. Par pareizu atbildi varēja saņemt pildspalvu. Publikai iejūtoties un kļūstot ieinteresētākai, sākās diskusija par tiesas ikdienu un gadījumiem, ar kuriem Bakmane un Bārdiņš ir saskārušies.

Kad viss plānotais bija izstāstīts, skolēniem bija iespēja brīvi uzdot jebkuru viņus interesējošu jautājumu. Piemēram, par darba iespējām, izmācoties par juristu, par tiesas pārstāvju darba ikdienu un specifiku u.c.

Kopumā tikšanās bija ļoti patīkama un izglītojoša. Visi klātesošie iemācījās ko jaunu un ieguva dziļāku ieskatu LR Satversmes tiesas darbā un tās nozīmē.

Paldies Baibai Bakmanei un Gatim Bārdiņam par patīkamo un profesionālo tikšanos!

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
14. Februāris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri