24. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

LLKA mērķis nemainīgs – kooperācijas veicināšana

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
LLKA mērķis nemainīgs – kooperācijas veicināšana

Kā ierasts, tradīciju turpinot, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) gadu mijā atskatījās uz aizejošā gada notikumiem un iezīmēja jaunus uzdevumus kooperācijas attīstīšanai Latvijā.

Kā liecina provizoriskie dati, strauja kooperācijas attīstība notiek meža nozarē – tās kooperatīvo sabiedrību apgrozījums 2018. gadā, salīdzinot ar 2017. gadu, ir dubultojies. Arī kopējais biedru skaits pieaudzis, sasniedzot gandrīz 600 biedrus (2017. gadā – 362). Tāpat turpina palielināties arī lauksaimniecības kooperatīvu apgrozījums.

Lai gan aizvadītais gads īpaši jau meteoroloģisku iemeslu dēļ nebija viegls, lauksaimniekiem un mežsaimniekiem kopējais apgrozījums ir audzis. Priecē arī tas, ka kooperācija turpina attīstīties un veidoties arī jaunās nozarēs, kur līdz šim kooperācija nebija attīstījusies, piemēram, olu ražošanas nozarē un mājražošanā.

Gada nogalē tika uzsākts Latvijā pirmais kooperatīvu apvienošanās process. Lēmumu par kooperatīva «Kuziks» apvienošanos ar LPKS «LATRAPS» decembrī pieņēma LPKS «LATRAPS» kopsapulcē. Arī vairāki piena kooperatīvi turpina aktīvu darbu pie otrā līmeņa kooperatīva izveidošanas.

Jāatzīmē, ka kooperatīvi un to vadītāji tiek novērtēti arī nozares līmenī – LLKA valdes priekšsēdētāja vietniecei un piena ražotāju kooperatīva «Pienupīte» valdes priekšsēdētājai Mirdzai Feldmanei tika piešķirts Zemkopības ministrijas Atzinības raksts, savukārt Vidzemes un Latgales graudu audzētāju kooperatīvs «VAKS» kļuva par laureātu Zemkopības ministrijas konkursa «Sējējs 2018» nominācijā «Gada veiksmīgākā kopdarbība».

2018. gadā ir pabeigts darbs pie jauna Kooperatīvo sabiedrību likuma izstrādes, un tas ir apstiprināts Saeimā. LLKA bija iniciators šī likuma tapšanai un divus gadus aktīvi piedalījās jaunā likuma izstrādes procesā. Likums stājies spēkā 2019. gada 1. janvārī, un tas nozīmē, ka turpināsies darbs pie praktiskas likumā minēto nosacījumu ieviešanas.

Jau otro gadu dabas apstākļi Latvijā nebija draudzīgi lauksaimniekiem, un šogad kooperatīvi saskārās ar izaicinājumu – tikt galā ar 2018. gada sausuma radītajām sekām. Vēlreiz varējām pārliecināties par kooperācijas spēku – kooperatīvi spēja palīdzēt saviem biedriem sausuma radīto finansiālo grūtību risināšanā.

Arī jaunajā – 2019. gadā – LLKA mērķis paliek nemainīgs – kooperācijas veicināšana Latvijā un kooperatīvu stiprināšana! Turpināsies darbs, lai stiprinātu mājražotāju kooperāciju, veicinātu kooperāciju gaļas nozarē, turpinātu darbu, lai nozaru kooperatīvi savstarpēji sadarbotos vai apvienotos, tādējādi izaugot par spēcīgiem tirgus dalībniekiem. Tāpat aktīvi mums visiem kopā jāstrādā arī pie nākamā Eiropas Savienības plānošanas perioda Kopējās lauksaimniecības politikas. Vēlu visiem veiksmes!

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
9. Janvāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri