LJBL U-19 zelts — valmieriešiem!

8.Maijs, 2018

Nesen Gruzijā izcīnījuši tikai sudrabu (jo zelts palika tiesnešiem un mājiniekiem) EYBL Superfinālā junioru vecuma grupā, Alvila Kaufmaņa un Roberta Zeiles trenētie Valmieras puikas aizvadītajā svētdienā Rīgas 49. vidusskolas zālē sīvā cīņā izkapāja LJBL zeltu U-19 vecuma basketbolistiem!

Finālā par Superlīgas zelta medaļām tikās LJBL regulārās sezonas uzvarētāji no VEF skolas un regulārās sezonas otrā labākā komanda — Valmiera. Pusfinālos rīdzinieki tikai par mata tiesu bija izsprukuši no neplānota zaudējuma pret sezonas ceturto labāko komandu BJBS Rīga/DSN, uzvarot vien ar 64:63 (19:17, 10:21, 11:12, 24:13), savukārt valmierieši bez variantiem bija apspēlējuši BS Ogre vienaudžus, trešo komandu, ar 96:80 (30:20, 16:22, 31:22, 19:16). Šajā mačā mūsējiem rezultatīvākie bija Valters Vēveris 30+7AB+2PB, Edgars Kaufmanis 19+11AB+4PB+3 kļūdas un Rainers Kalniņš 18+3RP+2PB.

Finālspēli labāk iesāka un līdz pat 10. minūtei vadībā turējās rīdzinieki, tad Kaufmanis izlīdzināja rezultātu — 17:17. Turpinājumā ritēja līdzīga cīņa, uz tablo rezultātam mainoties kā šūpolēs... Puslaikā valmieriešiem pietrūka 2 punktu — 40:42. Vadību ar Elvja Brokāna pūlēm mūsējie uz brīdi pārņēma vien 27. minūtē (53:52), taču 30 minūtes pēc Kaufmaņa 2/2 noslēdzās neizšķirti — 55:55.

Lūzums mačā notika 33. minūtē, kad vefieša Līņa nesportisko piezīmi 5 punktos (Brokāns 2/2, Kaufmanis 3) pārvērta mūsējie, izvirzoties vadībā ar 64:59. Ar Vēvera un Kaufmaņa veiksmēm 37. minūtē izdevās panākt jau 8 punktu pārsvaru — 70:62. Tomēr jaunie vefieši nepadevās, un 5 sekundes pirms pamatlaika beigām vairs bija tikai 73:72 mūsējo labā... Zibenīgs sods pret Vēveri  nebija labākais risinājums — Valteram 2/2 un jau 75:72 valmieriešiem. Līnim neprecīzs tālmetiens, bumbu mirkli pirms beigu svilpes grozā dabū rīdzinieks Zomerfelds, taču mača rezultāts 75:74 (21:20, 19:22, 15:13, 20:19) Valmieras labā! Mūsējiem šajā mačā punktus guva Kaufmanis 25+12AB, Brokāns 20+3AB+4RP+2PB, Vēveris 16+6AB+1BM, Kalniņš 9+6 kļūdas, Aleksis Ābols 3+8AB un Rolands Pūliņš 2+3AB. Vēl mūsu komandā spēlēja un Valmieras krāsas godam aizstāvēja Kristers Elksnītis, Kristers Poseiko, Elvis Kristiāns Šmulāns, Mārtiņš Jakovels un Jānis Ķikuts.

Par finālturnīra MVP tika nosaukts Valmieras amerikānis Edgars Kaufmanis, bet mūsu komandas kapteinis un galvenais motors finālmačā Elvis Brokāns tika iekļauts turnīra simboliskajā piecniekā!

ZELTS VALMIERAI! Mūsu komanda pilnā sastāvā jau ar LJBL Superlīgas kausu un zelta medaļām kaklā. Tradicionālais nogrieztais groza tīkliņš kaklā komandas kapteinim Elvim Brokānam, bet kārtīgs samuraja apsējs ap pieri Aleksim Ābolam, kurš šo uzvaru kaldināja ar savām asinīm vārda tiešā nozīmē.