17. Jūlijs, 2019
Vārda dienu svin: Aleksejs, Aleksis

Likteņdārzs iekalts sudrabā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Šodien Latvijas Banka izlaiž Likteņdārzam veltītu sudraba kolekcijas monētu.

Likteņdārzs iekalts sudrabā

Monētas priekšpusē attēlots Daugavas ūdeņu ieskautais Likteņdārza amfiteātris, bet monētas aizmugurē — cilvēku seju atspulgs sudrabā. Kolekcijas monētas mākslinieces ir Frančeska Kirke (grafiskais dizains) un Ligita Franckeviča (plastiskais veidojums), bet monēta izgatavota kaltuvē Nīderlandē.

«Liels paldies Latvijas Bankai par skaisto monētu, kas tapusi kā dāvana Likteņdārzam(..) Monētā izdevies iemiesot Likteņdārza būtību — piemiņu mūsu tautas lielajiem zaudējumiem pagājušajā gadsimtā un reizē arī apliecinājumu tās milzīgajam spēkam, sīkstumam un mērķtiecībai uz brīvu, suverēnu valsti. Es domāju, ka šī tiešām ir viena no skaistākajām monētām, ko Latvijas Banka ir izlaidusi, un tā noteikti iemantos starptautisku atzinību,» tā nodibinājuma «Kokneses fonds» padomes priekšsēdētājs un idejas autors Vilis Vītols, kurš šodien piedalīsies arī pirmajā monētas izrādīšanas pasākumā sabiedrībai. Tas notiks Kokneses novada tūrisma informācijas centra izstāžu zālē, dažu soļu attālumā no Likteņdārza, kas top kā tautas dāvana Latvijas valsts 100 gadu jubilejā.

Monētas nominālvērtība ir 5 eiro, bet tās cena Latvijas Bankas kasēs, vietnē e-monetas.lv un Likteņdārzā — 50 eiro. Monētas maksimālā tirāža ir 3000 eksemplāru. Kolekcijas monēta «Likteņdārzs» ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijas Republikā, bet maz ticams, ka šādas monētas nonāks apgrozībā, jo pēc būtības tās ir mākslas darbi un ir numismātu un citu interesentu īpaši pieprasītas.

MONĒTAS PRIEKŠPUSE (averss) — Daugavas ūdeņu ieskautā Likteņdārza amfiteātra atveidojums, izmantojot krāsu apdruku. Lejasdaļā nedaudz pa labi puslokā uzraksts LIKTEŅDĀRZS un gada skaitlis 2018. Augšdaļā pa labi puslokā uzraksts 5 EURO.

MONĒTAS AIZMUGURE (reverss) — cilvēku seju atspulgs sudrabā. Lejasdaļā puslokā uzraksts LATVIJA.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
22. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Partneri