22. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Tamāra, Dziedra

Līgo rīta agrumā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Vakar, gada garākajā dienā, vērienīgajā projektā Gadsimta garākā Līgodziesma jau kopš saullēkta pl. 4.29  Latvijas radio 2 ēteru tiešraidē pieskandināja kori un folkloras ansambļi ne vien no  Latvijas malu malām, bet arī no visas plašās pasaules, kur vien mīt un dzied latvieši. Gadsimta garākā Līgodziesma radio programmā skanēja jau trešo gadu, bet otro reizi tajā piedalījās Burtnieku novada jauniešu koris Konsonanse Imanta Toča vadībā.

Līgo rīta agrumā

Tāpat kā pērn kora Līgodziesmas priekšnesums pie Valmiermuižas alus darītavas viesistabas ēterā gāja tieši 6.45 no rīta, taču koristi pulcējās jau krietnu pusstundu iepriekš, lai vēlreiz izmēģinātu, kā skan tādā agrumā. No diriģenta stāstījuma uzzinājām, ka Konsonansei šis gads bijis ļoti ražens: «Bez Latvijas simtgades Dziesmu svētku repertuāra iemācījāmies vēl daudz citu dziesmu, pabijām arī Vakareiropā, lai koncertētu Austrijā, tagad gaidām atbildes vizītē ciemiņus no turienes ierodamies Burtnieku novadā. Šogad Konsonansei ir milzu sastāvs — ap 70 dziedātāju, taču tas — kā kuru brīdi. Protams, ka sešos no rīta visi 70 te nav, korī iesaistījušies dziedātāji no daudzām Latvijas vietām, ne visi rīta agrumā vienas dziesmas dēļ brauks uz Valmieru, bet skaits ir tiešām kupls. Par to esmu ļoti priecīgs un pateicīgs visiem dziedātājiem, kas cauru gadu nāca un cītīgi strādāja, izcīnot iespēju piedalīties Latvijas simtgades Dziesmu svētkos, tāpēc novēlu korim izturēt tās daudzās dienas, apmeklēt visus mēģinājumus un izbaudīt lielo Dziesmu svētku garšu, kas tomēr atšķiras no skolēnu svētkiem.»

GUNTA MATISONE (no kreisās), kas strādā Latvijas radio 1, pēc LR 2 kolēģu lūguma ar speciālas aplikācijas telefonā palīdzību translēja Konsonanses priekšnesumu, ko dzirdēja visā Latvijā. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
22. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri