20. Janvāris, 2019
Vārda dienu svin: Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Lietavas nav nozares lielākā problēma

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Ņemot vērā nelabvēlīgos laika apstākļus, kuru dēļ ir apgrūtināta mežizstrāde, kā arī koksnes izvešana no meža, Latvijas Mežizstrādātāju savienība un Latvijas Meža īpašnieku biedrība rosināja Ministru kabinetu izsludināt ārkārtējo situāciju meža nozarē. Aizvadītā gada nogalē Krīzes vadības padomes ārkārtas sēdē tad arī oficiāli atzina valsts mēroga dabas katastrofu mežsaimniecības nozarē.

Lietavas nav nozares lielākā problēma

Mežsaimniecība, kā zināms, ietver meža zemes apsaimniekošanu pilnā meža audzēšanas ciklā, meža produkcijas sagatavošanu un tirdzniecību. Mežsaimniecības darbi ir meža stādīšana, sēšana, jaunaudžu kopšana, augošu koku atzarošana, koku gāšana, sagarumošana, krautnēšana, pievešana pie ceļa, iekraušana autotransportlīdzeklī un aizvešana.

Kas pašlaik notiek mežā? «Liesma» devās meža darbu meklējumos. Netālu no Valmieras, jau pa gabalu dzirdot zāģu skaņas, kāda prāva meža cirsmā ieraudzījām modernu mežizstrādes tehniku. Tur arī satikām Valmieras mežizstrādes firmas «Latvijas mežs» mežizstrādes meistaru PĒTERI VĪRU, kurš pastāstīja:

«Firma no privātā meža īpašnieka ir nopirkusi augošus kokus, un tos tad arī pašlaik aktīvi izstrādājam. Es vērtēju cirsmas, vadu cilvēku darbus, pārraugu sortimentu un gādāju par izstrādāto koku aizvešanu. Mums ar šo konkrēto cirsmu ir paveicies, jo tā atrodas samērā augstā vietā. Un tāpat, lūk, iekrāvēja riteņiem virsū ir ķēdes. Tās lietojam, kad ir sniegs un nedaudz piesalis, bet kārtīgos dubļos uzreiz uz diviem riteņiem liek vēl prāvākas ķēdes, lai maksimāli palielinātos kopējā virsma un pārvietošanās iespējas. Tāda nu reiz ir meža ikdiena ziemā.

LAIMĒJIES. Cirsma atrodas samērā augstā vietā, tādēļ tajā mežizstrādes darbi rit pilnā sparā. Ārijas Romanovskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
10. Janvāris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Paldies par paraugu

Labs raksts par tiem, kas nevis prasa ārkārtas situācijas sludināt, bet cīnās un strādā. Vairāk par šādiem darbīgajiem un mazāk par čīkstēšanu un nevarēšanu!

Vareni

Ja ticam http://www.laika-prognoze.lv tad tuvākajās dienās piesals un tad jau visi kocenieki varēs vest ārā savus baļķus no meža. Ir redzētas vietas, kur jau visu rudeni stāv sakrautas kaudzes, bet ir pārāk mitrs, lai vestu ārā.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri