17. Janvāris, 2019
Vārda dienu svin: Tenis, Dravis

Liesmo Kuiteņa Maldonis un citas niedru skulptūras

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Sestdien Liesma pabija neparastā pasākumā kaimiņu Strenču novadā. Ierodoties pēcpusdienā Sedas purva dīķu kompleksā pie putnu vērošanas torņa, priekšā jau bija pārdesmit automašīnu, savukārt krietns simts jaunāku un vecāku dabas draugu darbojās ap zemē saguldītajiem nopļauto niedru kūļiem, veidojot no šī būvmateriāla visdažādākās figūras.

Liesmo Kuiteņa Maldonis un citas niedru skulptūras

Par visu sīkāk pastāstīja galvenā rīkotāja — Dabas aizsardzības pārvaldes vecākā valsts vides inspektore RŪTA ZEPA:

«Pasākums Niedru skulptūru festivāls pie mums notiek pirmo reizi, kaut arī ideja par to radās jau pirms diviem gadiem. Toreiz uznāca atkusnis un pasākums izjuka. Pagājušajā gadā laiks bija tāds, ka pat nemēģinājām festivālu organizēt, bet šogad sapratām: jādara! Uz Niedru skulptūru festivālu Sedas purvā šodien ieradušās deviņas komandas no tuvākas un tālākas Vidzemes, pat no Rīgas. Nolikumā bija teikts, ka skulptūrām nepieciešamās niedres būs jāvāc pašiem, taču bijām gatavi niedres arī sagādāt, ja, piemēram, ierodas ģimene ar maziem bērniem un viņiem nav sava trimmera līdzi. Jo mūsu galvenais mērķis ir šodien nevis sabraukušos cilvēkus nokalpināt, bet vienkārši atbrīvot Sedas purva dīķus no niedrēm, tāpēc izdomājām pasākumu, kurā gan cilvēkiem būs jautri, gan dīķiem labi, jo šis ir viens no Dabas aizsardzības plāna pasākumiem — atbrīvot ūdenstilpes no niedrēm, tās pļaujot un dedzinot. Augošas niedru audzes vasarā dedzināt nevar, toties ziemā to darīt īstais laiks. Dalībnieki šodien sāka strādāt vienos, ap četriem pēcpusdienā visas būs gatavas. Tad novērtēsim skulptūras, apbalvosim labākos. Ir divas nominācijas — par lielākās niedru masas izmantošanu skulptūrai, tātad arī par visvairāk nopļautajām niedrēm, un par oriģinālāko izpildījumu. Kādu balviņu jau saņems visi, jo komandas ir cītīgi strādājušas un arī veidojumi, ko jau vairumā redzam gandrīz gatavus, sanākuši ļoti oriģināli.»

KLUSĀ DABA STARP ŽOKĻIEM. Pašu celtās niedru skulptūras Haizivs mutē iekāpuši izejmateriālu vācēji, konstruktori un būvnieki no Valmieras – Lēdurgas komandas (no kreisās) Mārtiņš Taube, Emīls Henrijs Taube, Andis Jurjāns un Arvīds Viesturs Vimba.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
13. Marts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri