Liepājnieki nozog uzvaru galotnē

10.Oktobris, 2017

Žēl, bet arī ceturtajā OlyBet LBL čempionāta spēlē Valmiera/ORDO bija spiesta samierināties ar zaudējumu. Mača pašās pēdējās minūtēs Liepājā mājinieki nospēlēja pārliecinošāk, gan sadeldējot viesu pārsvaru, gan divos pēdējos uzbrukumos nodrošinot panākumu mačā.

Betsafe/LiepājaValmiera/ORDO 83:81 (21:21, 20:20, 17:23, 25:17)

Viesi spēlēja patlaban labākajā sastāvā, mājinieki lika pretī latviešus un divus amerikāņu leģionārus. Par cīņas spraigumu liecina pirmo divu ceturtdaļu rezultāti, mača gaitā septiņas reizes bija neizšķirts. Vadība spēlē mainījās trīs reizes, pie tam lielāko daļu vadībā bija Kristapa Valtera vadītie valmierieši.

Otrā puslaika sākumā pēc Iļjina metiena pārņēmuši vadību, mūsējie 26. minūtē pēc sava līdera Kaufmaņa kārtējā metiena panāca jau 13 punktu pārsvaru — 59:46. Un apstājās... Liepājnieki veica izrāvienu 10:0, tāpēc pēc 30 minūtēm viesu kapteinis Elksnis ar 2+1 gājienu fiksēja valmieriešu pārsvaru vien 6 punktus — 64:58.

Mājinieki pietuvojās rezultātā, taču garām netika. Vēl 36. minūtes beigās, kad atkal trāpīja Kauča, viesiem cerīgs 9 punktu pārsvars — 78:69. Un tad atkal bedre... Atlikušajās 256 mača sekundēs mūsējie spēja gūt vairs tikai 3 punktus — Kaufmanis 2/2 (80:71) spēles 37. minūtes viducī un Elksnis 1 no 2 soda metieniem (81:79), kad līdz pamatlaika beigām vēl atlika 66 sekundes. Pa vidu mūsējo punktu guvumiem bija divu komandas pieredzējušāko basketbolistu trīs kļūdas: abas savas kļūdas laukumā pavadītajā 31 minūtē tieši tad pieļāva Kaufmanis un vienu no savām trim — Elksnis.  Spēles likteni izšķīra divi liepājnieku leģionāra Bendžamina precīzi uzbrukumi mača pēdējās 32 sekundēs, savukārt trīs Kaufmaņa metieni spēles pēdējās 55 sekundēs šoreiz grozā nekrita...

Punktus viesiem guva: Kaufmanis 27+6AB+5RP (ef. koef. +26), Iļjins 16+11AB+1BM (+24), Miška 15+9AB (+16), Hāzners 9+3AB (+8), Elksnis 8+3AB+3RP+3 kļūdas (+6), Vīksne 2 (+2), Bērziņš 2 (0), Adiņš 2 (-2). Liepājniekiem rezultatīvākie: Bendžamins 16+8AB+2PB (+19), Lazdāns 14+5AB+1BM (+18), Bērziņš 14 (+10), Leimanis 13+3AB+3RP (+12). Pārējā komandu statistika: divpunkti 52%:56%, trīspunkti 50%:24%, sodi 80%:58%, AB 27:38, RP 18:13, PB 7:2, BM 1:1, kļūdas 11:11, komandu ef. koef. summas 93:80.

Iespējams, uzvara palika uz soda metienu līnijas (mājinieku 12/15 pret viesu 11/19), arī Liepājas grozus no perimetra spēja atslēgt vien Kaufmanis (3/7) un Hāzners (1/2), šoreiz pavisam klusi bijuši Adiņš un Jansons, toties visilgāk laukumā pabijis — nepilnas 33 minūtes — un to laikā labi pastrādājis (divpunkti 5/10, sodi 5/7) Miška.

Ar četriem zaudējumiem četrās spēlēs mūsējie pagaidām pēdējā vietā turnīra tabulā. Tagad pēc pirmās uzvaras mūsējiem jāmēro ceļš uz Latvijas – Igaunijas robežu, kur 14. oktobrī mačs ar Valkas/Valgas basketbolistiem, kuri arī pagaidām bez uzvarām. Līdzi jāņem labākais no aizvadītajām spēlēm, tad panākumi neizpaliks — par Valmieru!