24. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Jānis

Lielāks atbalsts ģimenēm

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valsts budžets 2018. gadā labklājības nozarē radīs vairākas iespējas pilnveidot sniegto atbalstu ģimenēm ar bērniem, audžuģimenēm, personām ar invaliditāti un citām iedzīvotāju grupām.

Lielāks atbalsts ģimenēm

Labklājības nozares nozīmīgākie pasākumi 2018. gadā ir ģimenes valsts pabalsta palielināšana, atbalsts audžuģimenēm un adoptētājiem, dažādu sociālo programmu attīstība: tehnisko palīglīdzekļu pieejamības nodrošināšana cilvēkiem ar invaliditāti, jaunu sociālās rehabilitācijas pakalpojumu izveide un esošo pilnveidošana. Šiem prioritārajiem pasākumiem paredzēti 39,3 miljoni eiro.

Lielākā daļa no nepieciešamā papildu finansējuma nākamajam gadam — 28,2 miljoni eiro — paredzēti ģimenēm ar bērniem, palielinot ģimenes valsts pabalstu. Konkrētu piedāvājumu paredzēts darīt zināmu tuvākajā laikā, kad šis jautājums tiks skatīts Saeimā.

«Sociālajā jomā vajadzību ir daudz, jo pārstāvam dažādu sociālo grupu intereses. Esmu gandarīts par patiešām ievērojama finansiālā atbalsta pieaugumu audžuģimenēm. Tas būs reāls, «taustāms» ieguvums, piemēram, jau no nākama gada 1. janvāra pabalsts bērna uzturam palielināts vairāk nekā divas reizes, arī atlīdzība par audžuģimenes darbu krietni pieaugs, un ne mazāk svarīgs ieguvums būs sociālās apdrošināšanas iemaksu veikšana par audžuģimeņu vecākiem — pensijai, pret bezdarbu un invaliditāti. Šis ir ceļš uz to, lai veicinātu, ka bērni, kas palikuši bez vecāku gādības, nonāktu drošā un ģimeniskā vidē un lai maksimāli samazinātu institūcijās dzīvojošo bērnu skaitu,» uzsver labklājības ministrs Jānis Reirs.

LIELĀKĀ DAĻA no nepieciešamā papildu finansējuma nākamajam gadam — 28,2 miljoni eiro — paredzēti ģimenēm ar bērniem, palielinot ģimenes valsts pabalstu. Foto ilustratīva nozīme

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
13. Oktobris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri