21. Jūlijs, 2019
Vārda dienu svin: Meldra, Meldris, Melisa

Lielā Talka: Sākas talkošanas vietu reģistrācija

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Šodien, 18.martā, ar Lielās Talkas koordinatoru, atbalstītāju un draugu kopīgo tikšanos atklāta talkošanas vietu reģistrācija Lielās Talkas oficiālajā māja lapā www.talkas.lv, lai talkas dienā šajā teritorijā organizētu apkārtnes sakopšanu. Pasākumā ar iedvesmojošu runu uzstājās Rīgas arhidiecēzes arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Lielā Talka: Sākas talkošanas vietu reģistrācija

Atklājot pasākuma oficiālo daļu, Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme uzsvēra, ka jebkura darbība sākas mūsu galvās, kas tiešā veidā saskan ar šī gada Lielās Talkas saukli, ka arī „Tīra Latvija sākas Tavā galvā!”. „Es aicinu un vēlos iedvesmot ikvienu pievērst lielāku uzmanību sev un videi sev apkārt, domāt ar prātu, jo tad arī Latvija spēs sasniegt izvirzīto mērķi - būt tīrākajai valstij pasaulē.”

Lai arī prezidents un Lielās Talkas patrons Andris Bērziņš ir devies darba vizītē uz Vatikānu un nespēja ierasties uz plānoto tikšanos ar Lielās Talkas organizatoriem,  klātesošos viņš uzrunāja ar video palīdzību. Savā uzrunā prezidents izteica gandarījumu, ka balstoties uz iepriekšējo gadu pieredzi, veidojas jaunas talkas programmas, piemēram, Pagalmu labiekārtošanas kustība. Prezidents arī izteica cerību, ka Lielā Talka nebeigsies ar  vasaras iestāšanos, bet turpināsies visu gadu, radot vēlmi dzīvot sakārtotā vidē.

Rīgas arhidiecēzes arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs uzsvēra, ka Latvijas garīgajai atdzimšanai ir trīs galvenās dimensijas, kas ir cieši saistītas arī ar Lielās Talkas būtību – apkārtējās vides, dvēseliskā un garīgā dimensija. Z. Stankevičs atzina, ka Lielā Talka ir arī veids, kas cilvēku atbrīvo no patēriņa sabiedrības slazdiem un piedaloties talkā un sakārtojot vidi sev apkārt, cilvēks sniedz daļu no sevis.

Rīgas Brīvostas pārstāvis Haralds Apogs pauda cerību, ka attīrot savas galvas un savu sētu, mēs skaidrāk redzēsim to, cik daudz vēl tomēr ir darāms.  Būtiski, ka šogad Rīgas Brīvosta ir uzrunājuši arī tos uzņēmumus, kas strādā brīvostas teritorijā, aicinot tos labiekārtot apsaimniekoto teritoriju, jo bieži vien cilvēki par sabiedrībai piederīgu uzskata to, kam nav žogu un kur mēs visi brīvi varam iet un realizēt savas tiesības, tajā skaitā piesārņot.

Lielās Talkas laikā savākto atkritumu izvešanu nodrošinās pašvaldības un kustība Lielā Talka, kurus arī šogad atkritumu poligonos uzņems bez maksas. Tāpēc ir svarīgi, lai visas talkošanas vietas ir saskaņotas, jo tikai turp dosies un bez maksas atkritumus savāks atbildīgās institūcijas.

Uz Lielās Talkas koordinatoru tikšanos bija ieradušies koordinatori no gandrīz 100 Latvijas pašvaldībām.

Video:

Talkošanas Vietas.

Diemžēl nevarēju ievietot informāciju talkas.lv mājaslapā, jo nav iespējams saglabāt informāciju uz kartes, tādēļ nospamošu informāciju šeit.

Jau gadu desmitiem Valmierā, Purva ielā, pie garāžu kooperatīva, ir krājušies tonnām atkritumi gar meža malu. Šī vieta ir piesārņota ar dažādiem sadzīves un rūpnieciskiem atkritumiem par kuriem neviens nav licies ne zinis.
Aicināšu Valmieriešus šo vietu ieviest talkošanas saraksta augšgalā, jo aptuveni 400 metru garā strēle gar mežu, aiz garāžām, tiek postīta, bet netiek kopta ļoti ilgi.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Partneri