24. Aprīlis, 2018
Vārda dienu svin: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Līderei piestāv olimpiādes zelts

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Tikai pirms dažām nedēļām viņa uzzināja, ka kļuvusi par Latvijas pirmo numuru sieviešu konkurencē savā sporta veidā — badmintonā. UNA BERGA, nu jau Viestura vidusskolas desmitklasniece, pāris dienas pirms VII Latvijas Jaunatnes olimpiādes badmintona turnīra pēc rīta treniņa Valmieras badmintonistu bāzē — Pārgaujas sākumskolas sporta zālē — atvēlēja krietnu pusstundu arī Liesmai.

Līderei piestāv olimpiādes zelts

AR KLUSU SAPNI PAR OLIMPISKAJĀM SPĒLĒM. Varbūt Una Berga to arī paveiks — uzspēlēs badmintona turnīrā ĪSTĀ olimpiādē! G. Vīksnas foto

Tev tikai 15 gadu... Un tikko esi kļuvusi par Latvijas badmintona reitinga pirmo numuru visu dāmu konkurencē. Pašai liels pārsteigums?
Vispār jā. Es to nebiju gaidījusi. Protams, es sacensībās startēju regulāri, arī rezultāti ir labi, tomēr domāju, ka pieaugušās sievietes būs labāk startējušas un vairāk punktu dabūjušas. Tā ka tas man bija pārsteigums, jā.
Kas šobrīd nāk reitingā tūlīt aiz tevis?
Monika Radovska. Viņa ir pieaugusi sieviete un trenējas Dānijā, arī braukā pa dažādiem turnīriem.
Sanāk, ka esi pēc visiem reitinga cipariem apsteigusi nopietnu konkurenti.
Nu jā. Nav jau daudz punktu starpā, varbūt kādi 200. Tas ir diezgan maz.
Cik ilgi uz šo atzinību esi gājusi? Cik ilgi jau trenējies badmintonā?
Kādus sešus gadus, šķiet, šis būs septītais. Tas ir diezgan daudz. No sākuma jau man galīgi labi negāja, tikai tagad beidzot sāku redzēt progresu, arī pakāpos reitingā.
Kāpēc par savu sporta veidu izvēlējies tieši badmintonu? Var taču vispār neko nedarīt, kā to var redzēt pie taviem vienaudžiem, kuri to vien dara, kā klīst apkārt, mobilos telefonus ar pirkstiem bīdīdami...
Nu, man mamma tā kā vairāk teica, ka viņa grib, lai es ar kādu sporta veidu nodarbojos. Viņa savulaik bija spēlējusi basketbolu, bet mana vecākā māsa Zane jau spēlēja badmintonu. Kādreiz abas pagalmā uzspēlējām, līdz es sapratu, ka labāk gribu badmintonu, un aizgāju uz pirmajiem treniņiem.
Tavi lielākie panākumi badmintonā līdz šim...
Pagājušajā gadā Latvijas pieaugušo olimpiādē ieguvu ceturto vietu un pērnā gada decembrī Latvijas čempionātā pieaugušajiem — otro vietu. Esmu piedalījusies arī pasaules un Eiropas junioru čempionātos.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
14. Jūlijs, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Pievienot jaunu komentāru

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai piedalīsieties šī gada "Lielajā talkā"?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri