27. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Malvīne, Malvis

Leona Paegles ielu savienos ar apvedceļu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Lai atbalstītu uzņēmējdarbību, Valmieras pašvaldība šogad izstrādājusi projektu Leona Paegles un Voldemāra Baloža ielu pārbūvei, kuras rezultātā, divu kilometru garumā pagarinot Leona Paegles ielu un savienojot to ar autoceļu P18 Valmiera-Smiltene, tiks izveidota pilsētas Rietumu industriālā maģistrāle.

Leona Paegles ielu savienos ar apvedceļu

«Jaunā industriālā maģistrāle atradīsies Valmieras rietumu daļā, kas jau vēsturiski ir bijusi Valmieras rūpnieciskās apbūves teritorija. Pašlaik Valmieras maizes kombināta bijušajā teritorijā tiek attīstīta uzņēmējdarbība. Ielas savienotajā teritorijā atrodas arī uzņēmumi AS «Valmieras piens», SIA «Valtech», SIA «TBM-Maiga», SIA «Foresete», SIA «STATS Serviss», SIA «J.T. Galdniecība», SIA «WOLTEX» un citi.

Leona Paegles iela tiks turpināta gar Putriņu mežu līdz Ausekļa ielai. Tālāk kravas auto maģistrāle virzīsies pa Ausekļa ielu līdz Voldemāra Baloža ielai. Savukārt Voldemāra Baloža ielai pie pagrieziena uz Jumaras ielu plānots izbūvēt turpinājumu līdz Somu ielai. Būvprojekts paredz arī izbūvējamo posmu apzaļumošanu, kā arī atsevišķos ielu posmos atpūtas vietu izveidi gājējiem un velosipēdistiem.

Plānots, ka pēc projekta realizācijas samazināsies vidējā satiksmes intensitāte Jumaras, Ausekļa un Rīgas ielās. Tās projekta īstenošanas rezultātā tiks atslogotas no kravas automašīnu plūsmas. Jumaras ielā atrodas vairākas daudzdzīvokļu ēkas, Valmieras speciālā pirmsskolas izglītības iestāde «Bitīte», kā arī Vidzemes slimnīca. Arī Ausekļa ielai vienā pusē ir daudzdzīvokļu ēkas, bet otrā — Vidzemes Olimpiskais centrs, viesnīca «Naktsmājas»», skaidro pilsētas pašvaldības speciāliste Līga Bieziņa.

Ielu pārbūvi būs iespējams realizēt, saņemot pilsētu integrēšanai TEN-T tīklā paredzētos 2,87 miljonus EUR projekta līdzfinansējuma no Eiropas Kohēzijas fonda. Projekta īstenošanu plānots uzsākt jau 2018. gada pavasarī.

Publicitātes foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
29. Novembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri