20. Jūlijs, 2019
Vārda dienu svin: Ramona, Ritma

Lems par pirmsskolas izglītības iestādes izveidi Valmieras pagastā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Burtnieku novada pašvaldības domes komiteju marta mēneša sēdē tika aktualizēts jautājums par pirmsskolas izglītības iestādes nepieciešamību Valmieras pagastā. Deputāti pauduši vienprātību par to, ka bērnudārzs ir nepieciešams vietējiem iedzīvotājiem, ko arī apliecina apkopotie demogrāfijas statistikas rādītāji. Tāpēc uzsāktas diskusijas par to, kāds būtu labākais risinājums bērnudārza izveidei, informē Burtnieku novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ingrīda Kraukle.

Lems par pirmsskolas izglītības iestādes izveidi Valmieras pagastā

Vēl pirms Burtnieku novada izveides – 2006. gadā – toreizējā Valmieras pagasta padome pieņēma lēmumu par bērnudārza ēkas projekta izstrādi. Savukārt 2008. gada maijā SIA „Ekers” uzsāka ēkas būvniecību Ozola ielā ar mērķi, ka tā tiks pabeigta un nodota ekspluatācijā 2010. gadā. Projekta kopējās izmaksas tika lēstas aptuveni trīs miljoni latu, no kuriem daļu finansējuma piešķirtu valsts institūcijas. Taču ekonomiskā krīze, kas skāra visu Latviju, lika mainīt plānus un pārtraukt būvniecību uz nenoteiktu laika finansējuma trūkuma dēļ.

Veiktie aprēķini liecina, ka būtu nepieciešami aptuveni 900 000 latu, lai daļēji pabeigtu ēku un varētu nodot lietošanā bērnudārzā četras dažādu vecumu grupas 80 bērniem. Ņemot vērā nepieciešamā finansējuma apjomu, deputātu diskusijās izskanējis priekšlikums bērnudārza vajadzībām būvēt jaunu ēku netālu no Valmieras Viestura vidusskolas un iesākto būvi Ozola ielā nodot pārdošanai vai meklēt tai citu funkcionālu pielietojumu.

Atkārtota deputātu tikšanās un diskusija par bērnudārza izveidi Valmieras pagastā paredzēta otrdien, 19. martā. Šis jautājums tiks skatīts arī Burtnieku novada pašvaldības domes sēdē, kas notiks 20. martā.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Partneri