LBL2 vicečempioni šosezon paliek bešā

15.Maijs, 2018

Laikam jau zināma loģika tajā bēdīgajā faktā, ka šosezon LBL2 vicečempioni Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti mazajā finālā triju maču summā tomēr palika ar koka medaļām cerētās bronzas vietā, tomēr ir. Regulārajā LBL2 sezonā Gulbenes Buki/BJSS (15-7) finišēja trešie, t.i., par vietu augstāk nekā mūsējie (14-8). Šīs vienas uzvaras tiesa izrādījās izšķiroša arī bronzas sērijā.

Buki/BJSS – Valmiera Glass/ViA 86:89 (21-20, 19:21, 16:20, 22-17, 8:11)

Par pirmo spēli 4. maijā Gulbenē mūsējie pelnījuši uzslavu. Kaut arī vadība mačā mainījās 15 reizes, tieši mājiniekiem nācās glābties pamatlaikā, taču pagarinājumā viesi bija labāki un aizveda uz Valmieru lielas cerības 5. vidusskolas zālē pēc otrās spēles laistīties ar šampanieti. Rezultatīvākie valmieriešu rindās bija Mārtiņš Vīņauds 18+5AB+1BM, Jānis Engers 15+1BM un Klāvs Dubults 13+10AB.

Valmiera Glass/ViA – Buki/BJSS 71:89 (17:25, 20:15, 14:28, 20:21)

Iespējams, otrā abu komandu tikšanās 8. maijā Valmierā bija viena no pašām sliktākajām mūsējo spēlēm šosezon. Pilnīga bezpalīdzība abos laukuma galos, lērums nepiespiestu kļūdu, spītīga laimes meklēšana lielākoties metienos no perimetra (trīspunkti 11/41, divpunkti 11/38!?), kaut acīmredzami nebija krītamā diena nevienam... Ar lielām pūlēm pirmā puslaika beigās gandrīz izdevās panākt pretinieku, taču tūlīt atkal pašu steiga, un viss pagalam. Otrajā puslaikā viesi laukumā darīja, ko un kā gribēja, kuplā uz Valmieru atbraukušā gulbeniešu līdzjutēju pulka priekšā izcīnot negaidīti pārliecinošu uzvaru. Rezultatīvākie mūsējiem bija Toms Kohanovs 19+5AB+4RP+5 kļūdas un Mārtiņš Vīņauds 15+3AB.

Buki/BJSS – Valmiera Glass/ViA 92:88 (23:21, 23:19, 20:21, 26:27)

Izšķirošā spēle 10. maijā Gulbenē bija rezultatīva un spraiga līdz pat finālsvilpei, jo likme bija LBL2 bronzas medaļas uzvarētājam. Iespējams, visu izšķīra tās dienas veiksminieka mājinieka Sanda Bēta izcilā veiksme trejačos (7/9, komandai 12/19 jeb 63%) un viesu līderu ātri sapelnītās piezīmes (Engeram norma 16, bet Dubultam — 23 minūtēs), kas neļāva mūsējiem saspringtajā mača galotnē noturēt aizsardzībā viesu garos spēlētājus. Mūsējie sparīgi cīnījās līdz pēdējām sekundēm, taču gulbenieši prata nelielo pārsvaru saglabāt un pelnīti kāra kaklā LBL2 bronzas medaļas. Sezonas pēdējā spēlē rezultatīvākie valmieriešiem bija Toms Kohanovs 19, Oto Grīnbergs 16+5AB+4RP+4 kļūdas un Klāvs Dubults 11+3AB+2PB.

Paldies mūsu komandai par interesanto sezonu! Jāatzīst, ka LBL2 šosezon vadošo komandu komplektācija bija gana jaudīga, tāpēc izšķirošās spēlēs lielu lomu spēlēja basketbolistu pieredze un nervu izturība, kuras pašā finišā konkurentiem izrādījās vairāk. Tai pašā laikā jāuzteic Roberts Zeile un Sandis Amoliņš, kuri, izmantojot Vidzemes Augstskolas studentus un Valmieras sporta skolniekus, spējuši Valmierā izveidot labu basketbola komandu, kas turpina augt meistarībā un attīstīties gadu no gada. Uz tikšanos ar Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolistiem nākamajā sezonā!