LBL2 vicečempioni — jau pusfinālā!

6.Aprīlis, 2018

Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas komanda, izcīnot uzvaras aizvadītajās trīs play off spēlēs, kā pirmā no sāncenšiem jau iekļuvusi LBL2 pusfinālā!

Pērnās sezonas līgas vicečempioni pirms Lieldienām ar graujošu uzvaru otrajā astotdaļfināla sērijas mačā iekļuva LBL2 ceturtdaļfinālā, kur pirmajā spēlē grūtā cīņā pārspēja pieredzējušos BK Saldus basketbolistus, izcīnot pirmo no diviem vajadzīgajiem panākumiem ceļā uz pusfinālu.

Valmiera Glass/Vidzemes AugstskolaLīvānu stikls 113:66 (36:17, 30:23, 27:15, 20:11)

Atveduši simbolisku 4 punktu handikapu no Līvāniem, mājinieki to atbildes mačā Valmierā strauji izaudzēja līdz 30 punktiem jau pirmajā puslaikā un otrajā to bez lielām problēmām palielināja līdz pārliecinošam plus 51 punktam divu maču summā, droši iesoļojot LBL2 čempionāta ceturtdaļfinālā.

Lieku reizi uzvaras gūšanā izšķirošais faktors bija ļoti līdzvērtīgs studentu komandas soliņš — rezervistu jeb otrā piecnieka basketbolistu cīņā mājiniekiem bezierunu uzvara ar 47:7. Pretinieks tika pārspēts arī ātrumā — ātrajos uzbrukumos gūtajos punktos valmierieši pārāki ar 33:12.

Rezultatīvākie otrajā astotdaļfināla mačā mājinieku rindās bija Klāvs Dubults 23+9AB+1BM, Valters Liepiņš 19+9AB+9RP+3PB+3 kļūdas, Ervīns Ivanovs 19+2PB, Valters Vēveris 17+4AB, Reinis Ermansons 11+4AB+3PB un Elvis Brokāns 11+4RP.

Starp LBL2 ceturtdaļfināla dalībniekiem vairs vāju pretinieku nav, tāpēc ikviena sērija līdz divām uzvarām solās būt gana sīva. Tieši tā arī Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolistiem — pretī LBL2 labāko komandu astotniekā ar LBL un BBL cīņās rūdītiem spēlētājiem komplektētais BK Saldus virknējums, kurā pirmā vijole noteikti ir vairākos Latvijas klubos, kā arī Lietuvā un Igaunijā uzspēlējušais Roberts Stumbris, bet viņam cienīgi partneri ir pieredzējušie Jānis Līcītis, Kaspars Baumanis, Armands Seņkāns un Nauris Metnieks. 30. martā abas komandas tikās pirmajā spēlē Valmierā, un tajā ļoti līdzīgā cīņā nedaudz pārāki izrādījās mājinieki.

Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola – BK Saldus 96:86 (29:25, 29:26, 13:20, 25:15)

Par to, ka pretinieki bija viens otra cienīgi, liecina statistika, kas šoreiz nerāda īpašu vienas vai otras komandas pārsvaru gandrīz nevienā komponentē, vienīgi soda metienos jūtami pārāki bijuši mājinieki — 73%(19/26):46%(12/26), savukārt viesi bijuši acīgāki bumbu pārtvērēji (PB 8:4).

Pirmajā puslaikā valmieriešiem vairākas reizes izdevās iegūt puslīdz cerīgu pārsvaru, taču sparīgi spēlējošie viesi katru reizi, visbiežāk ar precīziem trejačiem, to pamanījās likvidēt. Tiesa, vadībā Saldus basketbolisti netika ne reizi, taču vēl pēc trijām ceturtdaļām rezultāts bija līdzīgs — 71:71.

Otrajā puslaikā ar 5 piezīmēm malā aizgāja Dubults un abi Valteri — Vēveris un Liepiņš. 39. minūtē, panākuši solīdu 10 punktu pārsvaru (92:82), valmierieši pieļāva vairākas kļūdas pēc kārtas, nokrītot līdz 92:86. Labi, ka no soda metienu līnijas roka nenotrīcēja Ivanovam un Oto Grīnbergam, 20 sekundes pirms mača beigām panākot atkal 10 punktu pārsvaru.

Rezultatīvākie mājiniekiem šajā spēlē bija Vēveris 18+4RP, Dubults 16+6AB, Grīnbergs 14+8AB+4RP, Jānis Engers 11+2PB+1BM, Toms Kohanovs 10+3AB+8RP un Liepiņš 10+6AB+1BM.

Abas komandas tikās arī trešdien Saldū. Viesi neatstāja intrigu vēl vienai spēlei un visu paveica divos piegājienos, nepieciešamo otro panākumu gūstot šoreiz jau pretinieku laukumā.

BK SaldusValmiera Glass/Vidzemes Augstskola 62:82 (16:19, 19:25, 16:15, 11:23)

Kā liecina rezultāti pa ceturtdaļām, viesi mājiniekim nav ļāvuši elpot nevienā! Īpaši jaudīgi tika nospēlētas pēdējās 8 mača minūtes, kurās vidzemnieki, pielaiduši sīkstos saldeniekus vairs tikai 5 punktu attālumā (61:56), turpinājumā sagrāva pretiniekus ar 21:6! Liela nozīme bija apstāklim, ka mājiniekiem ar precizitāti trešdien tā īsti varēja lepoties vien Stumbris, kamēr viesiem Saldus zāles grozi pa prātam bija praktiski visiem starta piecnieka spēlētājiem. Viesi bija pārāki gan metienu precizitātē visās kategorijās, gan saimniekoja pie abiem groziem (AB 50:33).

Rezultatīvākie valmieriešiem bija Dubults 16+8AB, Vēveris 15, Kohanovs 13+7AB+3RP+1BM un Mārtiņš Vīņauds 13+3AB.

Apsveicam Roberta Zeiles un Sanda Amoliņa trenētos Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola basketbolistus ar iekļūšanu LBL2 pusfinālā, lai veicas arī cīņās par medaļām!

KAPTEINIS UZŅĒMIS TEMPU. Valmieras studentu kapteinis Klāvs Dubults (Nr.9) ar trijos pēdējos play off mačos gūtiem 55 punktiem rāda piemēru savējiem un bezkompromisa cīnītāja dabu laukumā lieku reizi apliecināja arī savā dzimtajā Saldū, trešdien salādējot mājinieku grozā 16 punktus. Jāņa Lārmaņa foto