24. Maijs, 2018
Vārda dienu svin: Marlēna, Ilvija, Ziedone

"Lauku diena" pie Riharda Circeņa

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

— Kā pienāk vasara, tā klāt ir arī tradicionālā Lauku diena, — uzsver Beverīnas novada zemnieku saimniecības Irbītes īpašnieks Rihards Circenis. Šoreiz 4. jūlijā. Viņš jau desmito gadu pie sevis uzņem lauksaimniekus, agronomus, selekcionārus un citus interesentus no visas Latvijas, lai dalītos pieredzē par kultūraugu audzēšanu un reizē arī pulcinātu pie sevis dažādu lauksaimniecības firmu pārstāvjus, kas iepazīstina ar jaunāko savas produkcijas klāstā.

"Lauku diena" pie Riharda Circeņa

Attēlā:

SAIMNIEKS. Jau desmito reizi  z/s Irbītes izdarīgais un viesmīlīgais saimnieks Rihards Circenis savā sētā un laukos uzņem lauksaimniekus no visas Latvijas. Šoreiz ieradās vairāk nekā 130 interesentu.

Tāds arī ir galvenais šā pasākuma mērķis — prezentēt un iepazīstināt. Ķīmijas kompānijas iepazīstina ar kodnēm, augu augšanas regulatoriem un citām ķimikālijām. Sēklaudzētāji — ar jaunākajām šķirnēm. Notiek praktisks ieskats arī lauksaimniecības tehnikas jaunākajā piedāvājumā.

SIA Dotnuvos Projektai agronome, viena no Lauku dienas organizatorēm Inga Freimane norāda: — Circeņa kunga saimniecība ir ideāla vieta demonstrējumiem. Jebkuri ziemāji, kas no Dotnuvos Projektai piedāvājuma parādās Latvijas tirgū, vispirms iziet šķirņu salīdzināšanu šīs saimniecības laukos. Mēs te ļoti veiksmīgi varam pārbaudīt augu ziemcietību un izturību tieši Ziemeļvidzemē. Ja tie pārziemo Irbītēs, tad tie ir ziemotāji arī visā Latvijā.

Pasākumā savu produkciju prezentēja: BASF Corp Protection — ķīmijas kompānija, SIA Dotnuvos Projektai — sēklaudzēšanas kompānija, Yara — lapu mēslojumu kompānija. Bija arī Case IH, Kverneland, Ivabalte Agro, IKU Eduards un Horsch — traktori, augsnes apstrādes tehnika un agregāti.

PADOMI. Daudz saimniekošanai noderīgu atziņu zemnieki saņēma no zinošās  agronomes Ingas Freimanes.


KO UN KĀ? Tāda jau ir Lauku dienas būtība — došanās no tīruma uz tīrumu, lai salīdzinātu, pētītu un izdarītu secinājumus.


TEHNIKA. Liela un maza, universāla savā lietojumā un tehnoloģijās — to visu katrs pats atkal varēja vērot  reālā darbībā.

Alekseja Koziņeca foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
10. Jūlijs, 2013

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

super

super

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kurš jūsuprāt ir šī gada gaidītākais notikums?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri