21. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Monvīds, Egita, Emīls

Lauksaimniecības kooperatīvi aicina Saeimu atbalstīt samazināto nodokli sezonas laukstrādniekiem

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisija un Budžeta un nodokļu komisija, nolēma virzīt izskatīšanai Saeimas plenārsēdē trešajā un galīgajā lasījumā lauksaimnieku rosināto ieceri augļu, ogulāju un dārzeņu ražas novākšanā nodarbinātajiem sezonas laukstrādniekiem piemērot samazinātu ienākuma nodokļa likmi 15% apmērā no strādnieku gūtajiem ienākumiem, informē LLKA sabiedrisko attiecību konsultante Sabīne Puķe.

Foto: sxc.hu
Foto: sxc.hu

Šī iniciatīva iepriekš guvusi arī Finanšu, Zemkopības un Labklājības ministriju atbalstu. Likumprojekta vieni no virzītājiem - Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) uzsver, ka iecerētie likuma labojumi ir nozīmīgs solis nelegālās nodarbinātības mazināšanā, un valsts nodokļu ieņēmumu palielināšanā, kā arī godīgas konkurences veicināšanā uzņēmējdarbības vidē un darba tirgū.

LLKA biedra, kooperatīvās sabiedrības „Mūsmāju dārzeņi” vadītāja Edīte Strazdiņa pauž gandarījumu par pieņemto lēmumu, tomēr vienlaikus norāda, ka likuma grozījumu pieņemšana Saeimā novilcināta tiktāl, ka šobrīd atvieglojumi labākajā gadījumā attieksies jau vien uz ražas novākšanas periodu.

E.Strazdiņa: „Samazinātās likmes piemērošana ir būtisks priekšnoteikums konkurētspējai, jo cenu spiediens ir milzīgs. Diemžēl kopš Saeimas balsojuma otrajā lasījumā septembrī, bija iestājusies nepieļaujami ilga pauze, un viena sezona jau praktiski zaudēta.”

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības „Baltijas Ogu kompānija” valdes locekle Māra Rudzāte norāda: „Beidzot būs piepildījušās augļkopju ilgi lolotās cerības, un ir prieks, ka nākamgad varēs strādāt, ievērojot jaunās likuma normas jau no pavasara. Tādējādi varēsim pierādīt, ka ieguldītās pūles un centieni ir bijuši tā vērti, un likumprojekts sevi attaisnojis. Vienlaicīgi arī sakām paldies visām iesaistītām pusēm par darbu, it īpaši akcentējot LR Zemkopības ministrijas ieguldījumu Likumprojekta izstrādē.”

LLKA aicina Saeimas deputātus atbalstīt Sociālo un darba lietu komisijas un Budžeta un nodokļu komisijas pieņemto lēmumu par likumprojekta spēkā stāšanos ar šī gada 1.jūniju.
LLKA norāda, ka šīs iniciatīvas nonākšanai likumdevēja dienas kārtībā ir ieguldīts darbs vairāku gadu garumā, un 15% likmes piemērošana ir labākais atrastais risinājums, kurš saskaņots ar Zemkopības, Finanšu un Labklājības ministriju interesēm.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri