26. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Rūsiņš, Sandris, Alīna

«Lauki ienāk pilsētā» – Latvijas simtgades pasākums

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Zemkopības ministrija aicina ikvienu interesentu apmeklēt vienu no Latvijas simtgades lielākajiem notikumiem Rīgā «Lauki ienāk pilsētā» sestdien, 8. septembrī, 11. novembra krastmalā no pl. 10 līdz 20.

«Lauki ienāk pilsētā» – Latvijas simtgades pasākums

«Lauki ienāk pilsētā» apmeklētājiem būs tā retā iespēja vienviet iepazīt dzīvi un darbu Latvijas laukos, jauniešu izglītības iespējas, modernākās tehnoloģijas, graudkopību, lopkopību, dārzkopību, mežsaimniecību, zivsaimniecību, biškopību, bioloģisko lauksaimniecību, amatniecību. Būs arī degustācijas un mājražotāju tirgus, daudzveidīga kultūras programma, dažādi konkursi un īpaša izsole.

«Lauki ienāk pilsētā» diena sāksies ar lauksaimniecības tehnikas apskati no pl. 8:30 līdz 10:30, kas notiks pie Rīgas Motormuzeja S. Eizenšteina ielā 8. Toties no pl 10.30 līdz 11.30 no Rīgas Motormuzeja cauri Rīgai uz 11. novembra krastmalu brauks vēsturiskā un mūslaiku lauksaimniecības tehnika, demonstrējot tehnikas attīstību  pēdējo 100 gadu laikā.

«Lauki ienāk pilsētā» aktivitātes 11. novembra krastmalā sāksies jau pl. 10. Ikvienā no pasākumā pārstāvētajām nozarēm katrs apmeklētājs pats varēs  droši pamēģināt: piedalīties, pieskarties, pasmaržot, izgaršot, sadzirdēt un ieraudzīt, ko ikdienā dara lauksaimnieki, mežsaimnieki, dārzkopji, biškopji un zivsaimnieki. Būs arī iespējams piedalīties produktu tapšanā – uzzināt, kā tad rodas piens, kā top maize, kas nes medu. Šī nu būs arī tā reize, lai pašā Rīgas centrā ieraudzītu īstas graudu kaltes un pat 7 metrus augstu graudu glabāšanas torni, lai izpētītu traktorus, iekāptu kombainos, apskatītu mājlopus un izzināt zivju kūpināšanas procesu.

Pasākuma rīkotāju vārdā īpaši aicinām jauniešus iepazīt lauksaimniecības izglītības iestāžu piedāvājumus, kas paver plašas iespējas ražīgi strādāt un saimniekot Latvijas laukos.

«Lauki ienāk pilsētā» būs kā interesants stāsts par nozīmīgākajām zemkopības jomām, produktiem, pakalpojumiem un izglītību, par lauku un pilsētu mijiedarbību, par lauksaimniecības un valsts attīstību no valsts dibināšanas līdz  pat  šodienai — Latvijas jubilejas gadam.  Šo stāstu visi kopā tad nu stāstīsim ar vienu  nolūku – ar visiem iespējamiem līdzekļiem un tehnoloģijām parādīt lauku reģionu un zemkopības nozīmi valsts tautsaimniecības attīstībā. Ir vērts izbrīvēt laiku, lai šosestdien pabūtu Daugavas krastā!

Vairāk par «Lauki ienāk pilsētā» norises programmu var uzzināt www.laukiienakpilseta.lv

Redakcijas piebilde

Kad «Liesma» sazinājās ar «Lauki ienāk pilsētā» mārketinga vadītāju Kristu Jansoni un lūdza informāciju par pasākuma dalībniekiem, Krista mums darīja zināmu, ka uzņēmumu un organizāciju sarakstā vien ir gandrīz 120, bet mājražotāju sarakstā gandrīz 80 pasākuma  līdzdalībnieku uzvārdi un uzņēmumu nosaukumu. Papētot tos tuvāk, redzams, ka no mūsu puses novadiem Daugavas krastmalā varēs satikt vairākus pārtikas ražotājus. Tā, piemēram, piensaimniecību pārstāvēs Kocēnu novada z/s «Zilūži» un tās produkcijas zīmols «Grasbergs», A/S «Smiltenes piens», PKS «Straupe», A/S «Limbažu siers» un  citi.  Maizes ceļā starp LPKS «Latraps», SIA « Baltic Agro» un vēl citiem redzēsim arī Vidzemes un Latgales graudkopju uzņēmumu  LPKS «VAKS», kas savas jaunākās  tehnoloģijas demonstrēs visu tik gaidītajā lauksaimniecības tehnikas parādē. Toties mājražotāju lielajā kompānijā Daugavas krastmalā ir solījies būt Dailis Jirgensons no Beverīnas novada Brenguļu pagasta. Kā mūsējiem tur sestdien veiksies, tam «Liesma» klātienē sekos līdzi un sagatavos fotoreportāžu.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
5. Septembris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri