17. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Artis, Artūrs

Latvijas Makšķernieku asociācija protestē pret HES celtniecību uz Vaidavas upes

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Latvijas Makšķernieku asociācija (LMA) izsaka kategorisku protestu pret mazās HES celtniecību uz Vaidavas upes Alūksnes novadā, kas, kā 08.05. vakarā bija redzams TV3 raidījumā „Nekā personīga”, rit pilnā sparā! Ja vietējo pašvaldību bezzobainība un bērnišķīgā nevarība nav nekāds pārsteigums un ļoti atgādina to domāšanu un rīcību mazo HES celtniecības buma laikā ap 2000. gadu, tad nav saprotams kā minētās mazās HES celtniecības fakts saskan ar valsts dažāda ranga amatpersonu ar neslēptu degsmi izteiktā vēlme padarīt Latviju par zaļāko un sakoptāko valsti pasaulē, kā arī ar valsts nostāju par dabai un videi nodarīto kaitējumu mazās HES celtniecības sakarā laikā, kad Latvija atjaunojamo energoresursu ziņā ieņem pirmo vietu Eiropas Savienībā?

LMA aicina Valsts prezidentu, Saeimu un valdību uz nekavējošu un konkrētu rīcību, lai nepieļautu minētās HES celtniecības turpināšanu un sniegt publiskajā telpā sabiedrībai skaidrojumu augstāk minētā sakarā.

Lieki piebilst, ka nav dzirdēts par kaut kādu minētās mazās HES paredzētās celtniecības sabiedrisko apspriešanu vai apspriešanu Gaujas upes baseina konsultatīvajā padomē.

Neatkarīgi no tā, vai skaidrojums tiks vai netiks sniegts, LMA izmantos savus un savu daudzo ārvalstu sadarbības partneru sakarus un informēs Eiropas Savienības attiecīgās struktūras par augstāk minēto faktu, kā rezultātā tiek pārkāpta virkne nacionālo un starptautisko normatīvo aktu prasības un tiek ignorētas starptautiskās rekomendācijas.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri