19. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Sibilla, Teika, Lita

Latvijas lielākās industrijas

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Visu valstu ekonomika, tai skaitā arī Latvijas, balstās uz industrijām, kuras tām ir ērtas un izdevīgas. Latvija ir valsts, kurā netiek iegūti vērtīgi derīgie izrakteņi vai darbinātas milzīgas rūpnīcas, kas ražot vairumu pasaulei nepieciešamo preču, taču Latvijā pastāv rūpniecība un vairākas citas industrijas, kas veiksmīgi darbojas un iekaro arvien lielāku ārvalstu tirgus daļu.

Latvijas lielākās industrijas

Šobrīd par Latvijas lielākajām industrijām tiek uzskatītas: mežsaimniecība, kokrūpniecība, lauksaimniecība un rūpniecība. Diez vai kādu izbrīna mežsaimniecības un kokrūpniecības ierindošanās Latvijas lielāko industriju topa augšgalā, jo vairāk kā 40% no valsts teritorijas aizņem meži, tāpat pietiekoši daudz ir arī lauksaimniecībā izmantojamās zemes, taču statistikas dati un ekonomiskie radītāji lauž stereotipu par to, ka „pie mums jau neko neražo”, jo arī rūpniecība ierindojas lielāko industriju sarakstā un nes ievērojamu pienesumu valsts iekšzemes kopproduktā.

Lai gan pēdējo 10 gadu laikā visās lielākajās industrijās bijuši vērojami strauji kritumi un kāpumi, šobrīd kopējā darbība ir ievērojami stabilizējusies un kopumā vērojams dažādu industriju darbības kāpums.

Kokrūpniecībā arvien lielāku lomu sāk ieņemt tieši papīra un mēbeļu ražošana, kas kokam, kā izejmateriālam piešķir krietni lielāku vērtību un, protams, arī pārdošanas cenu.

Medijos bieži vien dzirdamas ar lauksaimniecības nozari saistītas problēmas, piemēram, Eiropas Savienības piešķirto subsīdiju samazināšana vai samazināšanas draudi, piena kvotu pārsniegšanas iespējamība un vēl daudz kas cits, taču statistika liecina, ka pēc krīzes periodā lauksaimniecība attīstās un kopējais tās pienesums valsts ekonomikai tikai turpina augt.

Tāpat strauji aug un attīstās arī apstrādes rūpniecība un ražošana, piemēram, pārtikas un dzērienu rūpniecība, farmaceitisko vielu ražošana, tekstila izstrādājumu ražošana un citas rūpniecības apakšnozares.

Latvija arvien straujāk attīstās, un arvien lielāku pienesumu valsts ekonomikai sniedz arī finanšu pakalpojumu nozare, kurā ietilpts bankas un nebanku kreditori. Šie uzņēmumi savus pakalpojumus aktīvi eksportē arī uz citām valstīm, piedāvājot, piemēram, kreditēšanu Baltijas, Eiropas un citu valstu iedzīvotājiem. Eksporta ceļā iegūtie ienākumi sniedz ievērojamu pienesumu valsts ekonomikā un veicina straujāku tās izaugsmi.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri