17. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Karīna, Gaits

Latvijas jaunā karte ar 35 novadiem

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Vakar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas telpās novadu pašvaldību vadītājiem tika prezentēta teritoriālā karte, kurā pašvaldību skaits samazināts no 119 līdz 35.

Latvijas jaunā karte ar 35 novadiem

VARAM prezentācijā norādīts, ka likuma noteiktajiem kritērijiem neatbilst 59 administratīvās teritorijas. Pašvaldību kapacitāti ir nepieciešams līdzsvarot, panākot, ka tās nav sašķeltas savās ambīcijās un tām būtu nodrošinātas līdzvērtīgas iespējas attīstīties.

Pēc jaunā teritoriālā iedalījuma izstrādes un konsultācijām ar pašvaldībām Ministru kabinetam līdz šī gada 1. decembrim jāizstrādā un jāiesniedz Saeimā likumprojekts par jaunām administratīvām teritorijām un kārtību, kādā pabeidzama reforma.

Likumprojektā būs jāietver jauno valsts administratīvo teritoriju iedalījums, nosakot to veidus un izveidošanas kritērijus, nosacījumus pašvaldības budžeta apstiprināšanai un saistību pārņemšanai, administratīvo teritoriju un novadu teritoriālā iedalījuma vienību izveidošanas, uzskaites, robežu grozīšanas, administratīvā centra noteikšanas nosacījumus un kārtību, kā arī jāietver citi ar reformu saistīti jautājumi.

Reformas mērķis ir turpināt 1998. gadā iesākto teritoriālo reformu un līdz 2021. gadam izveidot ekonomiski attīstīties spējīgas administratīvās teritorijas ar vietējām pašvaldībām, kas spēj nodrošināt likumos tām noteikto autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā, sniedzot kvalitatīvus pakalpojumus iedzīvotājiem par samērīgām izmaksām.

TREŠĀ LIELĀKĀ. Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā par trešo lielāko ar 45327 iedzīvotājiem kļūtu pašvaldība, kurā plānots apvienot Kocēnu, Mazsalacas, Burtnieku un Beverīnas novadus un Valmieru.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
11. Aprīlis, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Utopiska fantāzija par

Utopiska fantāzija par teritoriālo reformu Ziemeļvidzemē.

1.Valmieras pilsēta tiek paplašināta līdz loģiskām robežām.
2.Izveidots neatkarīgs no Valmieras pilsētas Valmieras novads kur apvieno Bēverīnas ,Kõcēnu,Burtnieku novadus un vēl pievieno Srenčus,Sedu un Jercēnu pagastu.
3.Plāņu,Vjciema un Zvārtavas pagastus pievieno Smiltenei.
4.Apvieno un izveido jaunu novadu no Mazsalacas,Rūjienas,Naukšēnu novadiem un tiem pievieno Kārķu un Ērģemes pagastus.
Valku ar Valkas pagastu pasludina par tādu kā brīvpilsētu,kuras uzdevums ir integrēt Igaunijas ekonomiku Latvijā un pašiem integrēties Igaunijā,neupurējot Latvijas intereses. Šajā teritorijā varētu tikt pārņemti un aprobēti Igaunijas likumi un noteikumi,kuri acīmredzami ir devuši pozitīvu efektu. Galu galā Valka tāda Valgas priekšpilsēta vien ir.Tas jau vien ,ja Valka šādā veidā kļūtu pašpietiekama un nedotējama no izlīdzināšanas fonda būtu skaisti.

W

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri