12. Decembris, 2018
Vārda dienu svin: Otīlija, Iveta

Latvijai cienīgs zaudējums pret Kanādu

Reģistrēties, lai varētu balsot

Soču olimpiādi uz saldskābas nots beiguši Latvijas valstsvienības brašie hokejisti, kuri ceturtdaļfināla spēlē cīnoties izcili varonīgi pret patreizējiem olimpiskajiem čempioniem Kanādas hokeja izlasi tomēr cieta minimālu zaudējumu ar 1:2.

Kanāda - Latvija 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Vārti: 13:37 Šārps (Nešs) 1:0, 15:41 Dārziņš (Kulda, Sprukts) 1:1, 53:06 Vēbers (Dautijs, Teivss, vair.) 2:1
Soda minūtes: 6:6
Metieni pa vārtiem: 57:16
Vārtsargi: Kerijs Praiss - Kristers Gudļevskis
Ekrānšāviņš
Ekrānšāviņš

Pēc izcilās uzvaras pār Šveici, ciņā pret kanādiešiem šovakar laukuma malā palika, vakar lielus spēkus atdevušais Edgars Masaļskis, vārtu sargāšanu pret NHL superstāriem uzticot mūsu ziemeļamerikānim Kristeram Gudļevskim. Negaidīti no komandas sastāva spēles dienā izkrita mūsu uzbrukuma lokomotīve - Kaspars Daugaviņš, kuru piemeklēja Rota vīruss.

Spēli pret Olimpiskajiem čempioniem Latvieši sāka un beidza uz vienmērīga koncentrācijas viļņa. Izvēloties iespējami ideālāko taktiku, latvieši visai negaidīti, visas hokeja pasaules priekšā, lēnām būvēja vēl vienu brīnumu uz ledus. Uz pirmo kanādiešu vārtu guvumu spēles 14. minūtē, jau pēc divām minūtēm atbildēja Dārziņš, kurš pēc lieliskas Kuldas piespēles izgāja vienatnē pret Praisu, apspēlējot to pēc labākajiem NHL standartiem -1:1.

Šāds rezultāts turējās līdz spēles 53. minūtei, kad vairākuma izspēlē, pēc Pujaca noraidījuma, vārtus ar tālšāvienu guva Vēbers. Mazākumā latviešiem bija jāspēlē vēl 6 sekundes! Pēc šāda spēles pavērsiena, kanādieši mazliet nometa apgriezienus, pievēršot lielāku uzmanību rezultāta noturēšanā. Latviešu pūliņi bija visai mērķtiecīgi, diemžēl daudzināto kanādiešu meistarīgā aizsardzība šoreiz ņēma virsroku. Spēles gala rezultāts - 2:1 Kanādas labā.

Latvija Soču olimpiādi noslēdza 8. vietā, kas ir augstākais mūsu hokeja izlases rezultāts ziemas Olimpisko spēļu vēsturē.

Jāatzīmē, ka Kanāda parīt pusfinālā tiksies ar ASV hokejistiem, savukārt somi otrajā pusfināla pārī cīnīsies ar kaimiņiem zviedriem.