25. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Junora, Anšlavs

Latvija nav tikai Rīga

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Šīs nedēļas nogalē ceturtdaļgadsimta jubileju atzīmēs Vidzemes televīzija, tāpēc nedēļu pirms svinībām ciemojāmies pie uzņēmuma vadītāja INGEMĀRA VEKTERA.

Latvija nav tikai Rīga

Cik ilgi jau esi pats galvenais?

Kā SIA Valmieras TV direktors, vēlāk rīkotājdirektors, tagad valdes priekšsēdētājs — no 2003. gada jūlija, bet televīzijā strādājis esmu, veidojot dažādus raidījumus, no 1997. gada, kad vēl mācījos Rūjienas vidusskolā, pēc tam Valmieras ģimnāzijā. Kļūstot par direktoru, varbūt sākotnēji man nebija īstas pārliecības par to, ka es to spēšu izdarīt, bet bija apņemšanās — ja es ko daru, tad izdaru tā, lai būtu pēc tam vērts atskatīties un saprast, ka ir kaut kas sasniegts, un varu teikt, ka no 2003. gada uzņēmuma augšupeja arī sākās, jo mainījās laiki, ļoti mainījās tehnoloģijas, mainījās cilvēkiem uztvere, kas ir TV un kas ir mediji. Ja vēl atceramies deviņdesmitos un divtūkstošo gadu sākumu, tad cilvēkiem pieejamo TV kanālu skaits bija visnotaļ ierobežots, televizorā bija sešas pogas, no kurām kaut kas redzams bija uz trijām. Tad nāca kabeļtelevīziju laiks un tamlīdzīgi, laika gaitā TV piedāvātais klāsts stipri palielinājies plus arī sevi aktīvi pieteikuši multimediji.

Kuri bijuši pēdējā laika nozīmīgākie sasniegumi?

No 2003. gada mēs bijām pirmā reģionālā TV, kas vēl analogajā apraidē 2005./2006. gadā uzlikām raidītājus vairāk nekā vienā pilsētā — papildus raidījām no raidītājiem Madonā, Cēsīs, Limbažos un Rūjienā. Tajos laikos tas bija kaut kas nedzirdēts, neredzēts, jo parasti reģionālās TV iztika ar to ļoti lokālo auditoriju, kas viņiem bija apkārt 20 — 30 km rādiusā. Tolaik mēs vēl bijām ar nosaukumu Valmieras TV, jo iepriekšējais nosaukums Vidzemes TV dažādu apstākļu dēļ bija zudis, pie tā atgriezāmies 2004. gadā, jo mūsu būtība vienmēr bijusi veidot raidījumus un pārraides par to, kas notiek visā reģionā kopumā. Sākām aptvert reģionu plašāk, ieinteresēt skatītājus ar to, ka Vidzeme nav tikai Valmiera, ka ar tiem notikumiem, kas ir aktuāli, varam ieinteresēt skatītājus arī Alūksnē, Mazsalacā, Salacgrīvā, Madonā. Protams, no pašiem pirmsākumiem mēs veidojām sižetus Latvijas TV, ko turpinām darīt joprojām, un esam tāds kā reģionālais rupors, lai sabiedriskajā medijā uzzinātu par aktualitātēm, kas notiek mūspusē. Tas bija pirmais reģionālajām TV neraksturīgs attīstības posms, jo es zinu kolēģus, kuriem pateica, ka reģionālā apraide ir ļoti nelietderīga, maksā miljonu un vispār lai neķeras nemaz klāt. Mēs nenoticējām, ko mums teica dažādi uzņēmēji, kuriem primārāk ir nopelnīt nekā attīstīt. Mēs izdarījām savu izvēli un šos raidītājus uzlikām, pierādot, ka tas neizmaksā miljonu, un savu sasniedzām.

VIDZEMES TV radošā komanda šīgada Valmieras svētkos. Vidzemes TV arhīva foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
22. Augusts, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri