21. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Linda, Janīna

Latvijā īsteno inovatīvu projektu upju pašattīrīšanās spēju palielināšanai: LIEC UPĒ AKMENI!

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

„MANGAĻI dabas fonds” sadarbībā ar Latvijas vides ekspertiem īstenojis inovatīvu projektu „Liec upē akmeni!”. Kopumā projekta ietvaros Ķivuļurgā tika stratēģiski izvietoti aptuveni 100 laukakmeņi, kuru radītās straujteces veicinās papildus skābekļa piesaisti, tādējādi palielinot upes pašattīrīšanās spējas un bioloģiskās daudzveidības palielināšanos.

Līdz ar dabīgā minerālūdens „MANGAĻI” izveidoto „MANGAĻI dabas fonds”, kura mērķis šogad ir pievērst sabiedrības uzmanību Latvijas mazo upju un strautiņu dzidruma un tīrības saglabāšanai, Latvijas mērogā tiks īstenoti vairāki „Liec upē akmeni!” projekti.

Latvijā īsteno inovatīvu projektu upju pašattīrīšanās spēju palielināšanai: LIEC UPĒ AKMENI!

Inese Rone, „MANGAĻI dabas fonda” idejas autore un projekta iniciatore: „Ar mērķi rūpēties par Latvijas ūdens resursiem un dabīgā minerālūdens „MANGAĻI” atbalstu ir izveidots „Mangaļi dabas fonds”, un viens no tā pamata mērķiem ir izglītot un informēt iedzīvotājus par Latvijas ūdens resursu bagātību, vienlaicīgi skaidrojot, kā pēc iespējas efektīvāk saglabāt tīrus ūdens resursus – gan individuālā, gan sabiedrības līmenī. Ceru, ka šodien kopā ar vides ekspertiem īstenotais projekts „Liec upē akmeni!” sabiedrībai liks ne tikai novērtēt ūdens resursu bagātību, bet arī aizdomāties par pienākumu tos saudzēt.”

Andris Urtāns, Latvijas Dabas aizsardzības pārvaldes (LDAP) Dabas datu un plānojumu departamenta vecākais eksperts: „Attiecībā uz ūdens resursu saudzēšanu būtiski apzināties, ka svarīgi ir ne tikai samazināt piesārņojumu nokļūšanu upēs, bet arī veicināt upju pašattīrīšanās spējas palielināšanos, lai upes un strauti būtu bioloģiski daudzveidīgāki, tīrāki, straujāki un dzidrāki. Latvijā līdz šim nav īstenotas aktivitātes, lai izveidotu jaunas straujteces ar akmeņu palīdzību, tādēļ esmu ļoti gandarīts par šodien īstenoto projektu sadarbībā ar MANGAĻI dabas fonds” – „Liec upē akmeni!”

„Liec upē akmeni” – dabīga pašattīrīšanās iekārta

Projekts „Liec upē akmeni!” paredz stratēģisku akmeņu izvietošanu upēs, radot straujteces un palielinot upju pašattīrīšanās spējas. Tas ir arī mehānisms, kā cilvēks, uzlabojot upju dabiskās funkcijas, spēj palīdzēt upēm pašattīrīties, saglabāt to dzidrumu un nodrošināt lielāku bioloģisko daudzveidību tajās.

Ūdensteces posms, kurā pēc „Liec upē akmeni!” principiem izveidota straujtece 10 m2 platībā ir līdzvērtīga attīrīšanas iekārtai, nodrošinot viena cilvēka radītā piesārņojuma pilnīgu pārstrādi.

Lasīt vairāk Informacija_medijiem_MDF_projekts_LIEC-UPE-AKMENI _ 24.05.2012..doc

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri