27. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Malvīne, Malvis

Latviešu valoda... tikai virtuvē

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Latviešu valoda... tikai virtuvē

Kad tikko biju sācis žurnālista gaitas, reiz gadījās būt vienā seminārā. Tur kāda zinīga kundze mūs, veselu baru rakstošos mediju pārstāvjus, mācīja pareizās latviešu valodas niansēs. Kad mācību plānā paredzētie jautājumi bija izskatīti, izvērsās diskusija par latviešu valodas vietu pasaulē. No visa toreiz runātā man joprojām prātā palikusi viena gudrās latviešu valodas zinātājas frāze — nepaies nemaz tik ilgs laiks, kad mēs, latvieši, savā valodā runāsim tikai virtuvē...

Skarbi un prātam pat neaptverami ne tobrīd un laikam jau arī ne šodien. Vienkārši nespējam iedomāties savu ikdienu bez dzimtās valodas, pat valsts mērogā ar likumdošanas palīdzību tiek mēģināts latviešu valodu likt iemācīties katram skolas bērnam. Vai arī iemīlēt kā savējo — tas jau ir cits jautājums, tad, iespējams, tomēr vajadzētu nedaudz citas metodes lietot, nevis likt lietā likuma burtu, kas latviskumu daļai Latvijas iedzīvotāju paģēr pieņemt brīvprātīgi piespiedu kārtā.

Tai pašā laikā esmu par latviešu valodu visur, kur tai obligāti vajadzētu būt! Protams, arī pasākumos, ko rīko latvieši un kuros vismaz 95% apmeklētāju, ja ne pat vairāk, ir mūsu tautieši. Arī tad, ja latvieši tur sabraukuši kopā no visas pasaules. Kas gan varētu būt vēl brīnišķīgāk, ja ne visiem kopā parunāties savā dzimtajā valodā no pasākuma sākuma līdz pašām beigām!

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
4. Jūlijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri