25. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Līksma, Bārbala

Latviešu dramaturgu darbu cildināšana uz teātra skatuves

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Pagājušās nedēļas izskaņā Valmieras Drāmas teātrī (VDT) un Valmieras Viestura vidusskolā (VVV) norisinājās teātra svētki. Jaunie aktieri bija pulcējušies uz izglītības un kultūras iestāžu skolēnu teātru izrāžu parādi — XI Starptautisko bērnu un jauniešu teātra festivālu «…un es iešu un iešu!», kas šogad norisinās par godu Latvijas simtgadei.

Latviešu dramaturgu darbu cildināšana uz teātra skatuves

Lai gan pasākums nav obligāts, tajā piedalījās ievērojams dalībnieku skaits — ap 900 cilvēku, tā pārsniedzot Latvijas skolu teātru parādi «Teatrons». Interesenti varēja bez maksas noskatīties vairāk nekā 50 izrāžu. Kā festivālam pienākas, atklāšana bija visai atraktīva — jaunie vadītāji tika «nodzīti» no skatuves, jo apkopēja vēlējās uzkopt grīdu pirms nākamās izrādes, un svinīgā atklāšana tika pārcelta uz vakara daļu. Piektdien pasākums norisinājās trīs VDT zālēs paralēli, savukārt sestdien VVV divās zālēs.

Gluži kā teicis Rainis: «Ikkatram roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu tiek!», tāpat festivāla tapšanā veiksmīgi sastrādājās Valmieras pašvaldība ar Valsts izglītības satura centru (VISC), VDT, VVV, Valmieras Jaunatnes centru «Vinda», pašvaldībām, pašvaldību izglītības pārvaldēm, izglītības un kultūras iestādēm. «Mums bija izveidots sadarbības modelis, bija nolikums, kurā mēs, Izglītības satura centrs, bijām kā metodiskie vadītāji,» gandarīti pēc paveiktā stāsta VISC vecākā referente Dace Jurka.

VISI SASKRĒJUŠI BILLI MIERINĀT. Fragments no V. Belševicas darba «Bille» VVV teātra «Sprīdītis» izpildījumā. Režisori Inese Ramute un Roberts Segliņš. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
26. Aprīlis, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri