23. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Jurģis, Juris, Georgs

Lašu laikā pie Strīķupītes

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Iepriekšējās nedēļas nogalē pēc Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības speciālistes Baibas Līviņas-Jarohovičas aicinājuma pulciņš ieinteresēto devās gar Strīķupīti vērot, kā tur rudenīgajās dienās uzvedas lašveidīgās zivis. Upē notiekošo saskatīt palīdzēja un komentēja DAP Dabas aizsardzības daļas kontroles un uzraudzības sektora vadītājs Jānis Bušs, vecākie valsts vides inspektori Mārtiņš Blaus un Jānis Pērle. Viņi pievērsa mūsu uzmanību tādām vietām upē, kur gultnē redzami izteikti balti oļi. Tās ir tā sauktās berzes vietas, kurās lašveidīgās zivis, gatavojoties nārstam vai nārstojot, no oļiem noberzušas zāles un sanesumus. Vismaz četrās šādās vietās izdevās brīdi vērot vairāku zivju berzēšanos vai pat savstarpēju draiskošanos.

Lašu laikā pie Strīķupītes

Baiba Līviņa-Jarohoviča: «Šādos pārgājienos zinošu cilvēku klātbūtne ir būtiska. Tie, kuri nezina, kur un ko skatīties, ies gar upi lielu gabalu un tā arī neko nebūs pamanījuši.»

To, ka par lašu un taimiņu nārstu interese ir diezgan liela, liecina upmalā svaigi nostaigāta taka. Ir pamatotas aizdomas, ka pat diezgan mežonīgās vietās tur gar upi klīduši ne jau tikai dabas draugi. Arī todien pie upes satikām divus te it kā vien pastaigāties nākušos, kas par mūsu paprāvo pulciņu īpaši iepriecināti nebija.

Jānis Bušs: «Latvijā lašu izplatība ir samazinājusies, tādēļ to aizsardzība pret malu zvejnieku tīkojumiem nārsta laikā kļūst arvien nozīmīgāka. Īpaši tāpēc, ka tikai neliela lašu populācijas daļa ir spējīga izdzīvot jūrā un atgriezties dabiskajās nārsta vietās sugas turpināšanai. Nārsta laikā tādēļ strādājam pastiprinātā režīmā un aicinām iedzīvotājus ziņot par aizdomīgiem, iespējamajiem malu zvejniecības gadījumiem. Būtībā godīgu cilvēku pastaigās gar upēm, kurās nārsto lašveidīgās zivis, esam pat ieinteresēti, jo viņi traucē negodīgajiem.»

TUR, LEJĀ VIŅI IR! Taimiņus varēja skatīt vien iztālēm, jo zivis ātri pamanīja katru neuzmanīgu kustību vai troksni. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
7. Novembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri