26. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Inguna, Inguns, Ausma, Ausmis

Lāsma Bringina «Uz apziņas robežas»

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valmierā, Galerijā Laipa, Stacijas ielā 37, no 28. jūlija līdz 11. augustam skatāma Otrā laikmetīgās mākslas cikla Valmierā izstāde — Lāsma Bringina «Uz apziņas robežas». Izstāžu cikls tapis sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, informatīvi atbalsta fonds «Mākslai vajag telpu».

Lāsma Bringina «Uz apziņas robežas»

Zīmes, kuras raksturo vidi, vienmēr ir fiziskas realitātes elementi vai darbību kopums. Cilvēku veidotie un ienestie simboli rada emocionālo un psiholoģisko saikni, piešķir formu un nozīmi, nosaka lietu kārtību. Tā viena telpa var izspēlēt vairākas lomas vienlaikus. Tāpat publiskā telpa skatāma kā vide, kurā neizbēgami saskaramies ar citu ietekmi un pieredzēm, bet ne viss apkārt esošais ir piemērots mums katram. Tas, kā un vai spējam sevi sadzirdēt un atsijāt savai izaugsmei traucējošo, atkarīgs no mums pašiem.

Izstādē iekļautie darbi atklāj cilvēka un telpas mijiedarbību. Skata ne tikai cilvēka darbības fiziskajā telpā, bet skaidro arī paša iekšējās vides nozīmi, dažādu ārējo notikumu ietekmi uz katra personīgo izaugsmi. Izstāde izies ārpus galerijas robežām Valmieras ielās, radot mākslas un skatītāja mijiedarbību tās vides kontekstā, kas tieši paskaidro un paplašina darba vēstījumu. Tāpat ikviens vērotājs caur objekta vēstījumu rod asociācijas pašai videi.

Lāsma Bringina (1987) augusi un dzīvo Saulkrastos. Vēloties izpaust sevi radošā darbībā, pēc vidusskolas beigšanas iegūta interjera dizainera kvalifikācija. Vēlāk Latvijas Mākslas akadēmijā gan bakalaura, gan maģistra grāds Vides mākslas apakšnozarē. Sešu studiju gadu laikā attīstīta konceptuāla domāšana un spēja radīt ar skatītāju komunicējošu mākslu, paredzot jauna skatījuma veidošanos mijiedarbībā ar tā vēstījumu. Citāda izpratne gūta, ne vien strādājot ar pašmāju akadēmijas pasniedzējiem, bet arī Erasmus+ studiju ietvaros Somijā, iepazīstot citas kultūras redzējumu mākslā un tās izteiksmes formas. Veidoti darbi dažādos medijos, tostarp vides objekti, instalācijas, eksperimentālas performances, arī fotogrāfija, kā pamatu skatot vides kontekstu, kur darbs paskaidro vidi, bet vide papildina pašu darbu. Lāsmas darbus raksturo to spēja iedarboties uz cilvēku, liekot skatītājam domāt, nostādot to vēstījuma priekšā.

Izstāžu cikls turpināsies līdz pat oktobra sākumam. Galerijas Laipa telpās tiks atklātas sešas jauno latviešu mākslinieku izstādes, atspoguļojot Latvijas Mākslas akadēmijas interesantākos darbus.

Ar šo projektu Valmieras Kultūras un mākslas fonds sadarbībā ar fondu Mākslai vajag telpu vēlas uzsvērt laikmetīgās mākslas klātesamību arī ārpus Rīgas, iepazīstinot reģionus ar jaunajiem nozares profesionāļiem.

NO LĀSMAS BRINGINAS IZSTĀDES.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
27. Jūlijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri