Lasa un vērtē Liesmu

- 31.Janvāris, 2017
Viedokļi
Laikrakstā

Šodien iznācis Liesmas 14000 izdevums. Šajos svētkos devām vārdu arī mūsu ilggadējiem lasītājiem.

IVARS BRIEDIS:

«Liesmu» pasūtu ilgstoši. Visvairāk mani interesē jaunākās ziņas par Valmieras attīstību (man patīk, kā par šo tēmu raksta Guntis Vīksna). Kā bijušais skolotājs, protams,vienmēr izlasu arī par izglītību. Patīk raksti par lauku problēmām, jo kolhozu laikos pats esmu ganījis govis. Patīk apraksti par cilvēkiem pielikumā «Valmierietis».

Gribētos, lai žurnālisti parisinātu tēmu par apzīmējumu izvietošanu pilsētā, piemēram, pie Brēžas kapiem jeb tautā saucamajiem «krievu kapiem» varētu būt izvietota plāksnīte, lai ekskursantiem būtu pieejama informācija — kas tie tādi, kā radušies. Tāpat varētu būt paskaidrojums, kāpēc kāda ievērojama cilvēka vārdā nosaukta viena vai otra iela. Tā ka vēsturi avīzītē vēl vairāk varētu parušināt. Varbūt varētu pat izdot brošūriņu par slavenu cilvēku vārdos nosauktajām ielām.

Reizumis gribētos lasīt, kā iet mazākumtautību cilvēkiem, kā viņi te iejutušies. Domāju, ka tad par ienācējiem dažkārt dzirdētie negatīvie viedokļi samazinātos. Varbūt vajadzētu nointervēt jaunā tehnikuma audzēkņus, kā viņi izvēlējušies savu profesiju, vai ir apmierināti ar sadzīves apstākļiem, vispār vairāk rakstīt par veiksmīgiem jauniem cilvēkiem. Savukārt saistībā ar Latvijas gaidāmo simtgadi mani interesētu, kā tai gatavosies vistālākajos mūspuses novadu nostūros — Vilpulkā, Ipiķos, kā tiks iesaistīti vietējie iedzīvotāji, gribētos, lai arī Vērsī un Rauskā cilvēki sajūt, ka tuvojas valstij tik nozīmīgā jubileja. Vairāk šajā laikā vajadzētu rakstīt par ievērojamiem cilvēkiem. Nepatīk tas negatīvais, kas avīzē ienāk no interneta...

RENĀTE ZĪDERE:

Cik vien atceros, mūsu ģimene vienmēr ir pasūtījusi vietējo laikrakstu «Liesma». Mēs visādā ziņā esam aktīvi cilvēki un gribam zināt, kas notiek bijušajā rajonā. Arī novadiem veltītās lappuses man ļoti svarīgas, jo apkārtējos pagastos pazīstu daudzus cilvēkus un mani interesē, kā tur notiek attīstība. Priecājos par norisēm un jaunievedumiem, kas kopumā virzīti uz novadu izaugsmi.  Kašķi gan nepatīk...

Protams, vispirms izlasām «Liesmas» otro lappusīti, kurā laikraksta žurnālistu skatījumā analizēti politiskie procesi gan valstī, gan pasaulē.

Ļoti priecājos, ka avīzē nu jau kādu laiku strādā Ilze Kalniņa. Viņas raksti patiešām ir interesanti, man kā sievietei un mātei patīk viņas izteiksmes veids, kā viņa pasniedz problēmas.

Mūsu ģimenei svarīgs ir viss, kas saistīts ar vēsturi. Ik pa laikam gan par vēsturi, gan Valmieras cilvēkiem lieliski tiek uzrakstīts «Liesmas» pielikumā «Valmierietis», kurā nupat ar interesi izlasīju par jaunajiem vēsturniekiem Rokpeļņiem. Arī par medicīnas tēmām «Liesmā» pa laikam ir publikācijas, par kulināriju. Vīram patīk lasīt par dzīvniekiem, un arī šī tēma atrodama.

Droši vien ir vēl kādas tēmas, kas padarītu «Liesmu» vēl interesantāku, bet mani arī pašlaik tajā rakstītais apmierina. Ja vien iespējams, varbūt nebūtu slikti laikraksta tapšanā iesaistīt vēl kādu jaunu žurnālistu ar jaunu pienesumu.

Priecājos, ka tagad preses izdevumi mūsu pastkastē ir jau deviņos no rīta, — kad pieceļos, tūlīt eju pēc avīzēm. Man ir prieks un apmierinājums, tās saņemot.

INESE BIRZKOPE:

Visu laiku «Liesmu» pasūtu, un visam gadam. To man vajag. Gan pati šajā avīzē rakstu, gan lasu, ko citi raksta. Interesē aktuālākais, kas bijušajā rajonā notiek skolu dzīvē, arī raksti par vēsturi, jo pati strādāju skolas muzejā. Faktiski izlasu visu, kas «Liesmā» rakstīts, bet noteikti 2. lappuses komentārus. Izgriežu, pārkopēju un skolas muzejā saglabāju visu, kas saistīts ar Burtnieku novadu un konkrēti ar Rencēniem. Arī raksti «Liesmā» taču ir vēstures liecības.

JĀNIS ZUMENTS:

«Liesmu» lasu, arī tagad esmu to abonējis. Ir gan gadījies, ka tā nav pasūtīta, tad aizeju uz bibliotēku, kur izlasu pēdējos piecus vai desmit numurus.

Jūtos gana piederīgs savam pagastam un Valmieras pusei, līdz ar to man gribas zināt, kā tiek atspoguļoti naukšēniešu darbi rajonā, kā iet mūsu kaimiņiem. Visvairāk interesē viņu ikdiena, uzskati, viedokļi par notikumiem. Neatbalstu masu mediju tendenci šo to pārspīlēt, kam seko komentāri, bieži vien ar negatīvu pieskaņu. Tā ir mākslīga strīdu risināšana. Man drīzāk svarīgi, lai lasītājs kļūtu zinošāks, pozitīvi domājošāks.

Kā «Liesmā» trūkst? Patiesībā ir no visa kā. Cenšos ar acīm pārskriet pāri tam, kas interesē. Cilvēkiem ir dažādas intereses, tā ka dažādībai jābūt. Pasūtot laikrakstu, katrs rēķinās ar savu budžetu, līdz ar to būtu labi, ja viņš laikrakstā iegūtu informāciju par galvenajiem notikumiem, arī pasaulē. Lai arī žurnālisti pauž savu personisko viedokli, tas vajadzīgs lauku cilvēkam, īpaši, ja viņš dzīvo kaut kur nomalē bez interneta.

Domāju, ka ļoti daudzi «Liesmai» uzticas, tāpēc novēlu labās tradīcijas saglabāt. Avīzi stiprina arī tas, ka tajā strādā dažādi žurnālisti, ka raksta arī ārštata autori. Un vietējai avīzei salīdzinājumā ar pašvaldību izdevumiem ir lielas priekšrocības, jo cilvēki vēlas izlasīt ne tikai par pašvaldību, tās saistošajiem noteikumiem un dažādiem projektiem, bet arī, piemēram, aprakstus par vietējiem cilvēkiem. Pašvaldības informatīvajā izdevumā to īsti nedrīkstam darīt.

Un, jo vairāk optimistisku rakstu par labiem piemēriem, jo labāk. Tie dod spēku dzīvot.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru