18. Augusts, 2018
Vārda dienu svin: Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena

Laikrakstā

Vai šāds būtu Gerharda «klupšanas akmens»?

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Igaunijas pavisam loģiskais piedāvājums – abām valstīm veidot kopēju iepakojuma depozīta jeb apmaksātas savākšanas sistēmu – atkal liek mūsu uzņēmējiem un politiķiem meklēt labskanīgus skaidrojumus tam, kāpēc Latvijā ievērojami labāk ir joprojām pieciest ar plastmasas pudelēm vai skārdenēm piemētātas grāvmalas.

Ražas vākšana Vidzemē un Latgalē turpinās

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

To, kāda pašlaik ir situācija mūspuses laukos, «Liesma» lūdza komentēt Vidzemes un Latgales lauksaimnieku kooperatīva «VAKS» komercdirektori un agronomi ZINTU JANSONI. Viņa teica: «Vidzemē ir novākti apmēram 55% jaunās ražas, bet Latgalē vien 45%. Latgalē salīdzinoši mazāk tādēļ, ka pērn ieilgušo lietavu dēļ tur diemžēl nevarēja iesēt ziemājus un nu krietni vairāk darāmā ir vasarājos. Kopumā mūsu kooperatīva biedru laukos ziemāji ir novākti un pašlaik aktualitāte ir vasarāji.

No idejas līdz pilsētiņas būvniecībai

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

ELĪNA ŽURAVĻEVA ir viena no tiem, kas radīja Valmieras teātra festivāla pilsētiņu,  piedalījās augstskolas RISEBA divu nedēļu garajā vasaras skolā. Jauniete mācās Valmieras Mākslas vidusskolā un apgūst interjera dizainu. Būdama bez pieredzes arhitektūrā, viņa nolēma iegūt jaunu pieredzi sev nezināmā sfērā.

Lauki ienāk pilsētā

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

8. septembrī Rīgā, 11. novembra krastmalā no pl. 10 līdz 20 Latvijas simtgades svinību ietvaros notiks liels un nebijis pasākums «Lauki ienāk pilsētā». Tā dalībnieki pārstāvēs nozīmīgākās lauksaimniecības jomas, produktus, pakalpojumus un ar lauksaimniecību saistītas izglītības iestādes, kopā veidojot stāstu par Latvijas lauku vēsturi, mūsdienīgo saimniekošanu un dzīvi laukos.

Vari domāt, cik gribi, ideja atnāk pati, kad tai jāatnāk

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Valmierietes, ādas apstrādes meistares  DACES BUNDZES mājas lapas www.dariv.lv ievadā par viņas uzņēmējdarbību ir lakoniski teikts: «Meistara rokas un izdoma ar vairāku gadu pieredzi gan Eiropas, gan arī Latvijas tirgū».

Randu pļavas un Latvijas vienīgā sala jūrā

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Kaut dažas  siltās dienas  nepavadīt pie jūras būtu liela apgrēcība. Bet man vēl lielāka apgrēcība ir dienu vadīt, bezdarbīgi guļot kāpās. Es parasti iedegumu ķeru, dodoties gar jūru pagarās pastaigās. Tā nu nesen devos uz Randu pļavām. Tur jau vairākas reizes esmu bijis pavasara un rudens putnu vērošanas ekskursijās (ornitologiem te izdevies diennaktī novērot pat 114 dažādu sugu putnus), bet tagad biju nolēmis  nesteidzoties palūkoties arī uz citām, tikai šeit sastopamām  augu un dzīvās valsts vienreizībām, kā arī jūras krasta īpatnējiem veidojumiem.

Krāšņi uzzied Trīs ziedi

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Valmieras integrētajā bibliotēkā Cēsu ielā 4 līdz 30. septembrim skatāma trīs Latvijā iecienītu gleznotāju – Ditas Lūses, Signes Vanadziņas un Janas Nasterovičas – gleznu izstāde.

Ielūdz Artas Jēkabsones kvintets

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Svētdienas pēcpusdienā koncertzālē Valmiera ar patiesām, piedzīvojumu un laimes emocijām mūzikā klausītājus uzrunās samtainās balss īpašniece Arta Jēkabsone. Arta ir latviešu džeza vokāliste, komponiste un aranžētāja. Latvijā mūziķe sadarbojusies ar fanka grupu Bunch of Gentlemen, Lady Jazz Trio un bijusi fona dziedātāja Ray Charles meitai — Sheila Ray Charles. Viņa ir Motreux Shure Vocal Competition 2016. gada Grand Prix ieguvēja, un, pateicoties uzvarai konkursā, Arta ieguva iespēju piepildīt ikviena mūziķa sapni — ierakstīt savu pirmo debijas albumu Light, ar kuru šajā vasarā priecēs klausītājus Baltijā.

Frančeska, Elīna un Bruno Emīls — Latvijas jauniešu čempioni

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Aizvadītajā Latvijas jaunatnes čempionātā airēšanas slalomā, kurš risinājās pašmāju trasē «Krāces» ar Lietuvas sportistu līdzdalību, atzīstamus sniegumus demonstrēja mājinieki Valmieras Bērnu sporta skolas/Straume pārstāvji.

Pirms pīļu medībām – uz šautuvi

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Sestdien, 11. augustā, četros pēcpusdienā visā Latvijā sākās gadskārtējā ūdensputnu medību sezona. Valmieras mednieku un makšķernieku biedrība nu jau divdesmito reizi rīkoja sacensības sportingā jeb šaušanā pa lidojošiem mērķiem — šķīvīšiem. Lai no visa dalībnieku skaita noskaidrotu sešus finālistus, notika priekšsacīkstes. Tajās no 25 mērķiem Toms Lamba sašāva 23, Māris Žviriņš 19, Voldemārs Goba un Ints Kuģis katrs pa 18, Normunds Mačs un Oļgerts Jēgers katrs pa 17 šķīvīšiem.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties 13. Saeimas vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri