22. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Emīlija

Laikrakstā

Diskriminācija pēc dzīvesvietas

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

13. maijā Lietuvā vienlaikus ar valsts prezidenta vēlēšanu pirmo kārtu notika arī referendums par dubultpilsonības piešķiršanas iespēju paplašināšanu. Kaut arī ieceres atbalstītāju skaits izrādījās nepietiekams, lai veiktu grozījumus valsts pamatlikumā, tā ir viela pārdomām, tajā skaitā arī Latvijas politiķiem.

Skolotājs ir pēdējais bastions

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Bērni vislabāk apgūst jaunas lietas, ja metodes tiek dažādotas, stāsta Rūjienas vidusskolas direktora vietniece mācību darbā NELDA JAUNZEME. Viņa norāda, ka skolotāji mūsdienās nereti ir kā pēdējais bastions, kam jāspēj tikt galā ar daudzām lietām – ikdienā vispirms jārisina skolēnu emocionālie un savstarpējo attiecību jautājumi, pat sociālās problēmas, lai varētu nonākt līdz zināšanu apguvei. Tomēr šie izaicinājumi vienlaikus ir arī profesijas priekšrocības, jo skolotāja darbā nav divu vienādu dienu – no vilšanās par kādu neizdošanos līdz gandarījumam par paveikto laiks dažkārt mērāms ne stundās, bet minūtēs.

Skata slimnīcas tuvplānā

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Veselības ministre Ilze Viņķele atzinusi, ka, «esot Rīgā, strādājot tikai ministrijā, tā bilde rādās citāda», tāpēc dodas Latvijas slimnīcas iepazīt klātienē un gatava atklātām sarunām ar slimnīcu vadītājiem par plusiem un mīnusiem veselības aprūpes sistēmā.

Pirmie novadu garšas svētki – izdevušies!

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Valmierā Vidzemes Uzņēmēju dienu laikā skvērā pie Hanzas sienas kupli apmeklēts bija pirmais no pieciem Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra organizētajiem «Novada Garšas» pasākumiem –  «Nogaršo Latviju Vidzemē».

Vērtīgas viesmīlības pieturvietas Vidzemē un Dienvidigaunijā

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Kulinārais mantojums, mūsdienīgi garšu meklējumi, labs ēdiens, kas tiek gatavots, izmantojot vietējos, sezonālos produktus, un viesmīlīgi saimnieki – to visu sastapām maija sākumā, dodoties pa jaunā tūrisma ceļa «Taste HansEATica» gardēžu pieturvietām Vidzemē un Dienvidigaunijā.

Vācijā atzīmē sadraudzības 25 gadu jubileju

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Valmieras Viestura vidusskolas un Hārzevinkelas ģimnāzijas sadarbība tika apstiprināta 1994. gadā kā Valmieras un Gīterslo rajonu sadarbības sastāvdaļa. Tā pavēra jaunas iespējas gan skolotājiem, gan skolēniem iepazīt Vāciju, tās kultūru, tāpat uzņemt viesus pie sevis, tā stiprinot vācu valodas zināšanas.

Labie darbi priekšdienām dzīvo

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Rencēnu pamatskolā aizritējusi tradicionālā Starptautiskā muzeju diena un nakts ar devīzi «Tālavas taurētājs», ko sagatavoja skolas novadpētniecības muzejs.

URDA palīdz izzināt dabu

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Pārgaujas novadā viens no interesantākajiem objektiem ir dabas un tehnoloģiju parks URDA, kas dažu pēdējo gadu laikā izveidots tieši kaimiņos, faktiski pat blakus SIA ZAAO atkritumu noglabāšanas poligonam Daibe. Pirms gada sanāca būt uz parka galvenās ēkas atklāšanu, tāpēc viņnedēļ izmantoju iespēju šeit paviesoties pusstundu pirms pirmā pilnā darba gada jubilejas pasākuma atklāšanas. Mana sarunas biedrene – vides izglītības projektu vadītāja URDĀ IEVA FREIMANE-MIHAILOVA.

Ar spiningu un ne tikai

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Šogad Valmieras Mednieku un makšķernieku biedrības biedru sacensības spiningošanā no laivas notika 12. maijā. Tās tika organizētas atbilstoši Burtnieku ezera saistošajiem noteikumiem. Uz starta pie Rūjas ietekas stājās 16 laivas ar 31 dalībnieku. No šā kuplā skaita uz tradicionālo zupu un lomu svēršanu Sedas laivu bāzē ieradās gan tikai 20 dalībnieki. Šoreiz sacensību uzvarētāja loms bija izcils, jo svēra vairāk nekā otrās, trešās un ceturtās vietas lomi kopā!

Studenti basketbola augstākajā līgā

Reģistrēties, lai varētu balsot
0

Maijs ne tikai skolēniem, bet arī studentiem ir pilns satraukuma un neziņas, taču arī priecīgiem un nedaudz skumjiem brīžiem, jo pēc nodotiem gala darbiem un pēdējiem pārbaudījumiem, kā bakalaura darbs, tuvojas izlaidums, kas noslēdz vienu būtisku posmu katra studenta dzīvē. Studiju laiks paliek atmiņā katram, iemesli gan var būt dažādi. Reinim, Klāvam un Ervīnam šis laiks augstskolā paliks atmiņā, arī pateicoties spēlēšanai basketbola komandā VALMIERA GLASS/VIDZEMES AUGSTSKOLA, kas šogad spēlēja augstākajā OlyBet Latvijas – Igaunijas līgā, cīnoties ar spēcīgākajām abu valstu komandām.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri