22. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Tamāra, Dziedra

Lai pašam patīk, kā tas skan

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Anitas Morozovas vadītajā mūzikas un ritma studijā Rondo sākotnēji pirmsskolas vecuma bērni varēja apgūt ritmiku un balss vingrinājumus, kā arī mācīties klavierspēli bez vecuma ierobežojuma, bet nu jau pāris gadus tajā mācās arī ģitāristi, kurus ceturtdienās skolo MIKUS ĢĒRMANIS. Lai arī jaunais pedagogs ir visai noslogots, jo, tiklīdz vienam audzēknim stunda beigusies, tā nākamais jau ir klāt, nelielai sarunai brītiņš tomēr atradās.

Lai pašam patīk, kā tas skan

Kā tu kļuvi par ģitāras skolotāju un nonāci Valmieras studijā?

Šobrīd pirmo gadu esmu rīdzinieks, līdz tam visu laiku esmu dzīvojis Jelgavā. Ar mūziku sāku nodarboties Jelgavas 4. vidusskolā, kur gribēju mācīties ģitārspēli, bet pagāja trīs gadi pie obligātajām klavierēm, kamēr man pateica, ka ģitāras nebūs un vajadzēs pūst mežragā, tāpēc sāku mācīties BJMK roka skolā, kur ļoti daudz spēlēju ģitāru un dziedāju ansambļos galvenokārt populāro mūziku — roku, džezu, visu, kas pašam patika.

Grāmatu par alternatīvo grupu kustību Jelgava 94 esi lasījis?

Esmu lasījis, interesanta, esmu piedalījies arī izrādē.

Vai tev ir kāda pastāvīga grupa un ko tu tajā spēlē?

Spēlēju solo ģitāru dažādos sastāvos kopā ar daudziem mūziķiem. Pārsvarā tie ir projekti — kādu laiku biju kopā ar Miku Galvanovski, kas ir diezgan aktīvs, ļoti daudz bijis visādu ballīšu sastāvu kāzām, zaļumballēm un citiem laikietilpīgiem pasākumiem, kur Zīlīte jāspēlē. Pašu mūzikai man ir grupa ar draugiem no BJMK roka skolas, sauc Stay naked, kas latviskā tulkojumā nozīmē Paliec pliks, ar domu, ka mūzika ir kaut kas ļoti atbrīvojošs. Spēlēju arī kopā ar Elzu Kanceviču, kas ļoti skaisti dzied, ar viņu rakstām akustisko mūziku, reizumis pieaicinot bundzinieku. Vēl spēlēju grupā, kurā atskaņo gan seno, gan populāro mūziku bāros un kafejnīcās.

MIKUS ĢĒRMANIS. Gunta Vīksnas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
31. Maijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri